Gå til hovedindhold

BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom

BIBSSutterBohemisk design i naturgummiPremium sutter til babyer 6+ månederEAN: 5713795229253

BIBS Boheme premium sutter i naturgummi med bohemisk design. 2-pak i Ivory/Blossom farver til baby 6+ måneder. Dansk design, BPA-fri og jordemoder-anbefalet. Læs mere

Pris fra 70 krtil 99,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 29,95 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 60 kr 27. mar.

Sammenlign priser på BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 70 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Mammashop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom
-30%70 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KÆRE BØRN - Alt til dit barn
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Bibs Boheme Str. 2 Ivory/blossom
-25%74,96 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Loukrudt
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom
-25%74,96 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
BIBS Boheme Latex Size 2 Ivory/Blossom 2 PACK
-20%79,96 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Pacifier Boheme Latex Ivory/Blossom Size 2 2pcs
-21%80 kr
Før 101 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Boheme Sutter - 2-pak - Str. 2 - Rund - Ivory/Blossom
99,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Mammashop.dk70 kr70 krKøb
2KÆRE BØRN - Alt til dit barn74,96 kr74,96 krKøb
3Loukrudt74,96 kr74,96 krKøb
4Duft og Natur79,96 kr79,96 krKøb
5Cocopanda DK80 kr80 krKøb
6Kids-world.dk99,95 kr99,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BIBS Boheme Sutter 2-pak Str. 2 Ivory/Blossom

BIBS

BIBS Boheme premium sutter i naturgummi med bohemisk design. 2-pak i Ivory/Blossom farver til baby 6+ måneder. Dansk design, BPA-fri og jordemoder-anbefalet.

• sutter
• naturgummi sut
• baby sut
• latex sut
• boheme sut
• bibs sut
• premium sut
• dansk sut
• rund nipple
• Premium sutter til babyer 6+ måneder
• Bohemisk design i naturgummi

Beskrivelse

BIBS Boheme er en premium sutter inspireret af moderne bohemisk design med naturlige elementer og organisk silhuet. Fremstillet i 100% naturgummi latex med rundt suttehoved i størrelse 2, anbefalet til babyer fra 6 måneder. Skjoldet er omhyggeligt designet til at bue væk fra babys følsomme hud omkring munden for at forhindre fugtopbygning. Det runde skjold har tre praktiske lufthuller og sikkerhedsring. Sutten overholder europæisk standard EN 1400+A2 og er helt fri for BPA, PVC og ftalater. Designet og produceret i Danmark/EU. 2-pak indeholder ivory og blossom farver. Anbefales af jordemødre til at støtte naturlig amning da den ligner moderens brystvorte.

Specifikationer

Antal:2 sutter per pak
Vægt:6 gram per sut
Farver:Ivory og Blossom
Ventil:Ja, for nem luftudpresning
Standard:EN 1400+A2 godkendt
Materiale:100% naturgummi latex nipple, polypropylen skjold
Sikkerhed:BPA, PVC og ftalat-fri
Størrelse:Str. 2 (6+ måneder)
Suttehoved:3,3 x 1,6 cm rund form
Skjold diameter:4,5 cm

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilken alder anbefales BIBS Boheme str. 2 til?

BIBS Boheme str. 2 anbefales til babyer fra 6 måneder og op til 18 måneder, men mange børn bruger denne størrelse fra fødsel til suttestop.

Hvordan rengøres og steriliseres BIBS Boheme sutter?

Inden første brug overhældes sutten med kogende vand i 5 minutter. Steriliser jævnligt ved at overhælde med kogende vand. Da det er en ventilsut, trykkes vandet ud af suttedelen efter afkøling.

Hvad er forskellen på BIBS Boheme og andre BIBS sutter?

BIBS Boheme har et unikt bohemisk design med organisk silhuet og naturlige elementer. Den har rund nipple i naturgummi og et skjold der buer væk fra ansigtet for optimal komfort.

Er BIBS Boheme sikker for mit barn og amning?

Ja, BIBS Boheme er EN 1400+A2 godkendt, BPA/PVC/ftalat-fri og anbefales af jordemødre. Den runde form støtter naturlig amning ved at ligne moderens brystvorte.

Hvor ofte skal BIBS Boheme sutter udskiftes?

BIBS anbefaler udskiftning hver 4-6 uge af sikkerhedsmæssige og hygiejniske årsager. Hold øje med suttens tilstand da naturgummi kan udvide sig over tid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom

PriceData har fulgt prisen på BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom i 183 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 74,96 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 68 kr.

Den nuværende pris på 70 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Ivory/Blossom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202670 kr1 kr (1%)
26. maj 202669 kr1 kr (1%)
15. maj 202670 kr1 kr (1%)
12. maj 202669 kr5,96 kr (8%)
6. maj 202674,96 kr5,96 kr (9%)
28. apr. 202669 kr5,96 kr (8%)
22. apr. 202674,96 kr7,5 kr (11%)
15. apr. 202667,46 kr7,5 kr (10%)
14. apr. 202674,96 kr7,5 kr (11%)
11. apr. 202667,46 kr1,71 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret