Gå til hovedindhold

BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

BenQComputer – tilbehørEAN: 4718755095412
Pris fra 2.478 krtil 3.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 841 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2478 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
2.478 kr
Til butik
BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

BenQ PD2706QN - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - HDMI, DisplayPort, USB-C - headset/højttaler(e)

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LNDLA.TBE
EAN: 4718755095412
Varenr.: 1002938693
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ PD2706QN - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS - 90W USB-C
2.489 kr
Til butik
27" BenQ PD2706QN - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

BenQ PD2706QN monitor til kreative professionelle, der leverer præcis farvegengivelse og fleksible ergonomiske justeringer med IPS-panel, som sikrer ensartet billedkvalitet til krævende design- og indholdsarbejde. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: AQCOLOR; Delta E≤2; 100% sRGB; 100% Rec 709; 95% P3; HDR10; Pantone Validated; Ergonomisk stander med højde, tilt, swivel, pivot; Nano mat panel; TUV-certificeret lavt blåt lys Avanceret farvekalibrering, HDR-understøttelse og omfattende ergonomi muliggør komfortabel og pålidelig billedredigering samt lange arbejdsperioder for designere og indholdsskabere.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LNDLA.TBE
EAN: 4718755095412
Varenr.: 3334713
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Benq Pd2706qn 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 100hz
2.649 kr
Til butik
Benq Pd2706qn 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 100hz billede

Produktinformation

27" QHD IPS-panel, 2560 x 1440, giver en skarp og detaljeret arbejdsflade HDR10 og 100 Hz opdateringsfrekvens giver mere levende og mere flydende billeder 95 % DCI-P3 og 100 % sRGB giver pålidelig farvenøjagtighed USB-C med 90 W PD, indbygget KVM og USB-hub gør opsætningen enklere Flimmerfri skærm og lavblålys-tilstand reducerer øjentræthed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 9H.LNDLA.TBE
EAN: 4718755095412
Varenr.: 5020065981
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BenQ PD2706QN 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.478 kr2.478 krKøb
2Proshop DK2.489 kr2.489 krKøb
3Dustin DK2.649 kr2.735,25 krKøb
4Ultrashop3.319 kr3.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

PriceData har fulgt prisen på BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.381 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.545 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.481 kr.

Den nuværende pris på 2.478 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for BenQ PD2706QN 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.478 kr11 kr (0%)
24. maj 20262.489 kr1 kr (0%)
19. maj 20262.490 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.489 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.478 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.479 kr11 kr (0%)
7. maj 20262.490 kr34 kr (1%)
6. maj 20262.524 kr14 kr (1%)
5. maj 20262.538 kr48 kr (2%)
25. apr. 20262.490 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret