Gå til hovedindhold

27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C

BenQComputer – tilbehørEAN: 4718755094538
Pris fra 3.799 krtil 4.136 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 337 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.798 kr 29. maj

Sammenlign priser på 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3799 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
3.799 kr
Til butik
27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

BenQ MA270U monitor leverer præcis farvegengivelse og HDR-forbedrede billeder til produktivitet og kreative arbejdsopgaver, med et IPS-panel for bred betragtningsvinkel og ensartet billedkvalitet. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, USB-C with 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: HDR10; DisplayHDR 400; Flicker-Free; Low Blue Light technology; 99% sRGB; 95% P3; 90W USB-C Power Delivery Præcis farvegengivelse, HDR-understøttelse og ergonomiske justeringer hjælper skabere og fagfolk med længere arbejde, mindre øjenbelastning og fleksible arbejdsopsætninger.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LMWLB.QBE
EAN: 4718755094538
Varenr.: 3319412
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
BenQ 27" 4K skærm MA270U
3.799 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ MA270U 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI USB-C 60Hz
4.013 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Benq Ma270u 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz
-0%4.136 kr
Før 4.136,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.799 kr3.799 krKøb
2Komplett DK3.799 kr3.799 krKøb
3CompuMail DK4.013 kr4.013 krKøb
4Dustin DK4.136 kr4.222,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C

PriceData har fulgt prisen på 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C i 175 dage. Laveste pris i perioden er 3.645 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 3.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.891 kr.

Den nuværende pris på 3.799 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for 27" BenQ MA270U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.799 kr1 kr (0%)
29. maj 20263.798 kr1 kr (0%)
17. apr. 20263.799 kr171 kr (4%)
16. apr. 20263.970 kr24 kr (1%)
15. apr. 20263.994 kr8 kr (0%)
13. apr. 20263.986 kr4 kr (0%)
11. apr. 20263.990 kr1 kr (0%)
10. apr. 20263.989 kr23 kr (1%)
5. apr. 20263.966 kr1 kr (0%)
4. apr. 20263.965 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret