Gå til hovedindhold

Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1

Beauté PacifiqueLotion og fugtighedscremeVitamin A teknologiAnti-age øjenplejeEAN: 5705676001256

Vitamin A øjencreme fra Beauté Pacifique reducerer rynker, fine linjer og mørke rande. Med squalane og to A-vitamin former for optimal anti-age effekt. Læs mere

Pris fra 172,04 krtil 373 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 200,96 kr (54% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 172.04 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Klinik Nygaard
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique - Vitamin-A Eye Creme - 15 ml dispenser
-15%172,04 kr
Før 202,4 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Beaute Pacifique Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Creme 15 ml
-27%206,64 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Beauté Pacifique A-Vitamin Eyecreme Pumpe 15ml
-25%213,75 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bodylux
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vitamin A Øjencreme
-20%228 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beauté Pacifique Vitamin A Eye Cream (15 ml)
-30%237 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Beaute Pacifique A-vitamin øjencreme m. pumpe, 15ml.
264,91 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Beauté Pacifique A-vitamin øjencreme - 15 ml.
284,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Beaute Pacifique A-vitamin øjencreme m. pumpe - 15 ml.
284,95 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Beaute Pacifique A-Vitamin Øjencreme Pumpe (15 ml)
285 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1
365 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauté Pacifique Vitamin A Eye Cream 15 ml
373 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Klinik Nygaard172,04 kr172,04 krKøb
2NiceHair.dk206,64 kr206,64 krKøb
3Skinsense213,75 kr213,75 krKøb
4Bodylux228 kr228 krKøb
5Bangerhead DK237 kr237 krKøb
6Ren-velvaereshop.dk264,91 kr264,91 krKøb
7Helsegrossisten.dk284,95 kr284,95 krKøb
8Duft og Natur284,95 kr284,95 krKøb
9Made4men Danmark285 kr285 krKøb
10Lyko DK365 kr365 krKøb
11NordicFeel DK373 kr373 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauté Pacifique Vitamin A Eye Cream 15ml

Beauté Pacifique

Vitamin A øjencreme fra Beauté Pacifique reducerer rynker, fine linjer og mørke rande. Med squalane og to A-vitamin former for optimal anti-age effekt.

• øjencreme
• vitamin a creme
• anti age øjencreme
• beaute pacifique
• øjenpleje
• rynkecreme
• mørke rande creme
• Anti-age øjenpleje
• Vitamin A teknologi

Beskrivelse

Beauté Pacifique Vitamin A Eye Cream er en avanceret anti-age øjencreme udviklet i Danmark til behandling af rynker og fine linjer omkring øjnene samt mørke rande. Cremen indeholder to forskellige former for A-vitamin (Retinyl Acetate og Retinyl Palmitate) kombineret med squalane, der forbedrer fugtbalancen og stimulerer tilvæksten af fibrer i kollagenstrukturen. Produktet styrker huden omkring øjnene, øger elasticiteten og minimerer synlige alderstegn. Med hyaluronsyre og E-vitamin giver cremen intensiv fugt og beskyttelse mod frie radikaler. Ideel til daglig brug for at opnå en mere ungdommelig og strålende øjenområde med reducerede rynker og øget spændstighed.

Specifikationer

land:Danmark
type:Øjencreme
hudtype:Alle hudtyper, især moden hud
indhold:15 ml
lagring:Opbevares køligt og mørkt
emballage:Pumpe
anvendelse:Morgen og aften omkring øjnene
holdbarhed:12 måneder efter åbning
hovedingredienser:Vitamin A (Retinyl Acetate, Retinyl Palmitate), Squalane, Hyaluronsyre

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan bruges Vitamin A øjencremen?

Påfør en lille mængde creme under og over øjet efter grundig rens morgen og aften. Brug hver anden nat de første to uger for at vænne huden til A-vitaminet.

Kan cremen give bivirkninger?

En let svie kan opstå når du begynder at bruge cremen. Dette er en naturlig reaktion som aftager efter kort behandling når A-vitaminet har styrket huden.

Hvor lang tid tager det at se resultater?

De fleste brugere oplever forbedring i hudens struktur og reduktion af fine linjer inden for 4-6 uger ved regelmæssig brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1

PriceData har fulgt prisen på Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 172,04 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 213,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 200 kr.

Den nuværende pris på 172,04 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream Pump 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026172,04 kr33,96 kr (16%)
5. maj 2026206 kr
3. maj 2026206,64 kr
25. apr. 2026206 kr17 kr (9%)
22. apr. 2026189 kr1,02 kr (1%)
21. apr. 2026190,02 kr16,62 kr (8%)
20. apr. 2026206,64 kr16,62 kr (9%)
18. apr. 2026190,02 kr16,62 kr (8%)
17. apr. 2026206,64 kr16,62 kr (9%)
16. apr. 2026190,02 kr16,62 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret