Gå til hovedindhold

Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml

Beauté PacifiqueLotion og fugtighedscremeVitamin A formelAnti-age og øjenplejeEAN: 5705676000204

Beauté Pacifique A-Vitamin Øjencreme med anti-age effekt. Mindsker fine linjer og mørke rande omkring øjnene med vitamin A og squalane. Læs mere

Pris fra 193 krtil 373 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 180 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185,75 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 193 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Beauté Pacifique Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Creme, 15 ml.
-32%193 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Klinik Nygaard
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique - Vitamin-A Eye Creme - 15 ml krukke
212,3 kr
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Beauté Pacifique A-Vitamin Øjencreme Krukke 15ml
-25%213,75 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bodylux
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vitamin A Øjencreme
-20%228 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beauté Pacifique Vitamin A Eye Cream (15 ml)
-30%236 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Beaute Pacifique - øjencreme 15ml.
264,91 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Beauté Pacifique A-vitamin øjencreme - 15 ml.
284,95 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Beauté Pacifique A-vitamin Øjencreme (15 ml i krukke)
285 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml
365 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Beauté Pacifique Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml
373 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop193 kr193 krKøb
2Klinik Nygaard212,3 kr212,3 krKøb
3Skinsense213,75 kr213,75 krKøb
4Bodylux228 kr228 krKøb
5Bangerhead DK236 kr236 krKøb
6Ren-velvaereshop.dk264,91 kr264,91 krKøb
7Duft og Natur284,95 kr284,95 krKøb
8Made4men Danmark285 kr285 krKøb
9Lyko DK365 kr365 krKøb
10NordicFeel DK373 kr373 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream

Beauté Pacifique

Beauté Pacifique A-Vitamin Øjencreme med anti-age effekt. Mindsker fine linjer og mørke rande omkring øjnene med vitamin A og squalane.

• øjencreme
• anti-age creme
• vitamin a creme
• beaute pacifique
• rynkecreme
• øjenpleje
• Anti-age og øjenpleje
• Vitamin A formel

Beskrivelse

Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream er en effektiv øjencreme designet til at bekæmpe alderstegn omkring de følsomme øjenområder. Indeholder vitamin A og squalane, som forbedrer hudens fugtbalance og stimulerer tilvæksten af kollagenfibre. Cremen styrker hudens struktur, øger elasticiteten og mindsker synligheden af fine linjer og mørke rande. Vitamin E tilføjer antioxidant beskyttelse mod frie radikaler. Påføres morgen og aften efter grundig rengøring. Start med brug hver anden nat de første to uger for at vænne huden til vitamin A.

Specifikationer

fordele:Anti-rynke, reducerer mørke rande
hudtype:Alle hudtyper
indhold:15 ml
område:Øjenområdet
anvendelse:Morgen og aften
konsistens:Creme
oprindelsesland:Danmark
hovedingredienser:Vitamin A, Squalane, Vitamin E

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge øjencremen?

Påfør morgen og aften. Start med hver anden nat de første to uger for at vænne huden til vitamin A.

Kan cremen bruges til følsom hud?

Ja, men start langsomt. En let svie kan opstå i begyndelsen - det er normalt og aftager når huden vænner sig til vitamin A.

Hvor meget creme skal jeg bruge?

Brug en lille mængde under og over øjet. En 15ml tube holder længe ved korrekt dosering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml

PriceData har fulgt prisen på Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml i 171 dage. Laveste pris i perioden er 180 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 213,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 194 kr.

Den nuværende pris på 193 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Beauté Pacifique Enriched Vitamin A Anti-Wrinkle Eye Cream 15 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026193 kr13,64 kr (7%)
20. maj 2026206,64 kr13,64 kr (7%)
5. maj 2026193 kr13,64 kr (7%)
3. maj 2026206,64 kr13,64 kr (7%)
22. apr. 2026193 kr2,98 kr (2%)
21. apr. 2026190,02 kr16,62 kr (8%)
20. apr. 2026206,64 kr16,62 kr (9%)
18. apr. 2026190,02 kr2,98 kr (2%)
17. apr. 2026193 kr2,98 kr (2%)
16. apr. 2026190,02 kr2,98 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret