Gå til hovedindhold

be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort

Pris fra 499 krtil 931 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 432 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Rock Pro 5 - CPU Luftkøler - Max 32 dBA
-22%499 kr
Før 641 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
be quiet! Dark Rock Pro 5 - CPU Luftkøler - Max 32 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, luft køler, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, støjniveau: 8.9 dBA - 32.3 dBA, køler RPM: - max 2000 ± 10%, PWM styret, 4-pins PWM tilslutning, 2 x 135mm kølere, 7 heatpipes, køler højde: 168mm, max TDP: 270 watt, inkl kølepasta, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: BK036
EAN: 4260052190746
Varenr.: 3205320
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort
699 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Rock CPU Køler
700 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Dark Rock Pro 5, CPU cooler (black) CPU Køler - GEEKD.dk
748 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Rock Pro 5 CPU Køler (sort)
771 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
be quiet! Dark Rock Pro 5
803 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU-køler be quiet! Dark Rock Pro 5 - 135 mm, sort
-5%809 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU-køler be quiet! Dark Rock Pro 5 - 135 mm, sort
-5%829 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Rock CPU Køler
899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Dark Rock Pro 5 Luftkøler Sort
-0%931 kr
Før 931,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK499 kr538 krKøb
2CS MEGASTORE DK699 kr738 krKøb
3CompuMail DK700 kr700 krKøb
4Geekd748 kr748 krKøb
5Komplett DK771 kr771 krKøb
6Teknikproffset DK803 kr862 krKøb
7Boligcenter DK809 kr809 krKøb
8Vivas DK829 kr898 krKøb
9Ultrashop899 kr899 krKøb
10Dustin DK931 kr1.017,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 771 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 711 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 30% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for be quiet! Dark Rock PRO 5 - Processor-køler - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, AM4, AM5) - aluminium og kobber - 135 mm - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026499 kr142 kr (22%)
12. maj 2026641 kr58 kr (8%)
11. maj 2026699 kr58 kr (9%)
9. maj 2026641 kr76 kr (11%)
6. maj 2026717 kr28 kr (4%)
3. maj 2026689 kr6 kr (1%)
1. maj 2026695 kr28 kr (4%)
30. apr. 2026667 kr19 kr (3%)
25. apr. 2026686 kr7 kr (1%)
23. apr. 2026693 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret