Gå til hovedindhold

Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm

BahcoRedskaberSlanke kæberProfessionelt håndværkEAN: 7314150007462

Bahco Skiftenøgle 15" med slanke kæber og måleskala. Fremstillet i rustbeskyttet højlegeret stål til professionel brug med 0-44 mm åbning. Læs mere

Pris fra 529 krtil 751,35 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 222,35 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 515 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 529 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco skiftenøgle 15" - 0-44mm
529 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO Skiftenøgle 15 8074 ip
577 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 8074 IP, 1,03 kg
608 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco svensknøgle 15" - 0-44 mm
619 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Skiftengle 15" 380mm bahco
642 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm
659 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skiftenøgle 8074 15" fosfateret IP
-37%669,09 kr
Før 1.055 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Bahco skiftenøgle, 15"
751,35 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj529 kr529 krKøb
2Proshop DK577 kr616 krKøb
3CS MEGASTORE DK608 kr647 krKøb
4LavprisVVS619 kr619 krKøb
5WATTOO.DK642 kr642 krKøb
6BilligVVS DK659 kr659 krKøb
7Globaltools.dk669,09 kr669,09 krKøb
8EL-GROSSISTEN751,35 kr751,35 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco Skiftenøgle 15" 8074 IP

Bahco

Bahco Skiftenøgle 15" med slanke kæber og måleskala. Fremstillet i rustbeskyttet højlegeret stål til professionel brug med 0-44 mm åbning.

• skiftenøgle
• svensknøgle
• bahco nøgle
• justerbar nøgle
• håndværktøj
• rustfri nøgle
• 15 tommer nøgle
• Professionelt håndværk
• Slanke kæber

Beskrivelse

Bahco Skiftenøgle 15" (model 8074 IP) er en professionel skiftenøgle fremstillet i rustbeskyttet, højlegeret stål. Nøglen har slanke kæber der gør den velegnet til arbejde på trange steder, og den er forsynet med en praktisk måleskala i millimeter for nemmere forudindstilling af nøglevidde. Med kæbestav helt skjult i skaftet sikrer designet optimal funktionalitet. Nøglevidde fra 0-44 mm og længde på 380 mm gør den til et alsidigt værktøj. Bahco er kendt for deres høje kvalitet og innovative værktøjsløsninger siden 1862. Den fosfaterede overflade (IP) giver ekstra beskyttelse mod rust og slid, hvilket gør den ideel til både professionelle håndværkere og entusiaster der kræver holdbart værktøj til krævende opgaver.

Specifikationer

vægt:Ca. 800 gram
garanti:Bahco fabriksgaranti
længde:380 mm
materiale:Højlegeret stål
egenskaber:Slanke kæber, måleskala i mm
standarder:ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M
størrelse:15 tommer
nøglevidde:0-44 mm
overfladebehandling:Fosfateret (IP)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder IP i produktnavnet?

IP står for fosfateret overflade, som giver ekstra beskyttelse mod rust og slid sammenlignet med standard finish.

Kan nøglen bruges til både metriske og tommer mål?

Ja, skiftenøglen kan justeres til både metriske og tommer mål inden for området 0-44 mm takket være den justerbare mekanisme.

Er Bahco nøgler holdbare til professionel brug?

Ja, Bahco er kendt for deres høje kvalitet og holdbarhed. Denne nøgle er fremstillet i højlegeret stål og lever op til internationale standarder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm

PriceData har fulgt prisen på Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm i 178 dage. Laveste pris i perioden er 509 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 577 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 538 kr.

Den nuværende pris på 529 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Bahco skiftenøgle (svensknøgle) 15" - 0-44 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026529 kr48 kr (8%)
8. maj 2026577 kr48 kr (9%)
4. maj 2026529 kr14 kr (3%)
9. apr. 2026515 kr4 kr (1%)
21. mar. 2026519 kr43 kr (8%)
20. mar. 2026562 kr43 kr (8%)
4. mar. 2026519 kr10 kr (2%)
14. feb. 2026509 kr43 kr (8%)
13. feb. 2026552 kr43 kr (8%)
5. feb. 2026509 kr43 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret