Gå til hovedindhold

Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange

BahcoRedskaberErgonomisk håndtagProfessionelt håndværkEAN: 7314150106295

Bahco Sidebidetang med ergonomisk to-komponent håndtag og induktionshærdede skær. Optimal til præcise klippearbejder og elektrisk arbejde. Læs mere

Pris fra 203 krtil 335 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 132 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 203 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange
203 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO sidebidetang 160mm 2101g ergo ip
203 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 160mm isoleret sidebidetang
203 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco bidetang - 160 mm
229 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ergo sidebidetang 2101G 160 mm IP
-44%235 kr
Før 417,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BIDETANG 2101G ERGO 160MM
240,35 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Bahco sidebidetang 160mm, Ergonomisk to-komponent hndtag,
243 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco sidebidetang 160mm, Ergonomisk to-komponent håndtag, industripakning
254 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Bidetang 2101G Ergo 160Mm
255,63 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Bidetang 160 mm isoleret
259 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bidetang 2101g ergo 160mm
262,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Skævbider 160mm Bahco 2101d
309 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco sidebidetang 160mm, Ergonomisk to-komponent håndtag, industripakning
335 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK203 kr242 krKøb
2Proshop DK203 kr242 krKøb
3LavprisVærktøj203 kr203 krKøb
4LavprisVVS229 kr229 krKøb
5Globaltools.dk235 kr235 krKøb
6EL-GROSSISTEN240,35 kr240,35 krKøb
7WATTOO.DK243 kr243 krKøb
8Elvvs.dk254 kr254 krKøb
9Billigelogvvs.dk255,63 kr255,63 krKøb
10BilligVVS DK259 kr259 krKøb
11MaintainIt262,5 kr262,5 krKøb
12CompletVVS309 kr309 krKøb
13vvsfittings.dk335 kr335 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco Sidebidetang 160mm

Bahco

Bahco Sidebidetang med ergonomisk to-komponent håndtag og induktionshærdede skær. Optimal til præcise klippearbejder og elektrisk arbejde.

• tang
• sidebidetang
• værktøj
• bahco tang
• elektriker værktøj
• håndværktøj
• Professionelt håndværk
• Ergonomisk håndtag

Beskrivelse

Bahco Sidebidetang 160mm er et professionelt håndværktøj designet efter Bahco's ERGO™ program for maksimal komfort og effektivitet. Tangen har induktionshærdede skær med progressiv skærefunktion - hårde materialer klippes nær samleleddet, mens bløde materialer klippes med det yderste af skærene. Det ergonomiske to-komponent håndtag med store grebsflader sikrer optimalt greb og reduceret belastning. Smalle og afrundede kæber gør værktøjet ideelt til arbejde på trange steder. Udviklet til professionelle elektrikere og håndværkere der kræver præcision og holdbarhed.

Specifikationer

farve:Sort/Orange
model:2101G-160IP
skær:Induktionshærdede
finish:Sort finish, rustbeskyttet
længde:160 mm
håndtag:ERGO™ to-komponent
standard:ISO/DIN 5749
emballage:Industripakning (IP)
materiale:Højtlegeret stål
returfjeder:Patenteret on/off funktion

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder ERGO™ håndtaget?

ERGO™ håndtaget er Bahco's ergonomiske design med to-komponent materiale og store grebsflader for optimal komfort og reduceret belastning under arbejdet.

Kan tangen klare både hårde og bløde materialer?

Ja, tangen har progressive skær - hårde materialer som pianotråd klippes nær samleleddet, mens bløde materialer som kobbertråd klippes med det yderste af skærene.

Er tangen egnet til elektrisk arbejde?

Ja, tangen er designet til professionelt elektriker arbejde med smalle kæber til trange steder og præcis skæring af ledninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange

PriceData har fulgt prisen på Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange i 181 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 203 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Bahco Sidebidetang, Ergonomisk to-komponent håndtag, Diagonal tang, 2,1 cm, 1,81 cm, 9 mm, Stål, Sort, Orange de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026203 kr4 kr (2%)
19. apr. 2026199 kr5 kr (2%)
15. apr. 2026204 kr5 kr (2%)
13. apr. 2026209 kr4 kr (2%)
8. apr. 2026213 kr3 kr (1%)
1. apr. 2026210 kr4 kr (2%)
31. mar. 2026214 kr4 kr (2%)
26. mar. 2026210 kr4 kr (2%)
25. mar. 2026214 kr13 kr (6%)
24. mar. 2026201 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret