Gå til hovedindhold

Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele

BAHCORedskaberSkraldefunktionProfessionelt håndværkEAN: 7314150219780

Bahco Ringskraldenøglesæt med 12 dele fra 8-19mm. Skraldefunktion i ring, omskifter til højre/venstre omløb. Leveres i praktisk vægmonterbar holder. Læs mere

Pris fra 948 krtil 1.302,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 354,5 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 947 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 948 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO Ringskraldenøglesæt i 8-19 mm
948 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 1RM/SH12, 1,52 kg
1.014 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele
1.122,5 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ringskraldenøglesæt 1RM/SH12 8-19mm
-41%1.123,75 kr
Før 1.908,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RINGSKRALDENØGLESÆT 12 STK
1.210,13 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ringskraldenøglesæt 12 stk
1.302,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK948 kr987 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.014 kr1.014 krKøb
3Specialbutikken1.122,5 kr1.122,5 krKøb
4Globaltools.dk1.123,75 kr1.123,75 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.210,13 kr1.210,13 krKøb
6MaintainIt1.302,5 kr1.302,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco Ringskraldenøglesæt 1RM/SH12 8-19mm

BAHCO

Bahco Ringskraldenøglesæt med 12 dele fra 8-19mm. Skraldefunktion i ring, omskifter til højre/venstre omløb. Leveres i praktisk vægmonterbar holder.

• skraldenøgler
• ringnøgler
• bahco værktøj
• håndværktøj
• skralde nøglesæt
• ringnøglesæt
• Professionelt håndværk
• Skraldefunktion

Beskrivelse

Bahco Ringskraldenøglesæt 1RM/SH12 er et professionelt værktøjssæt med 12 ringskraldenøgler fra 8-19mm. Hver nøgle har skraldefunktion i ringen og omskifter til hurtig ændring mellem højre og venstre omløb. Nøglerne har 15° forsat ring med Dynamic Drive™-profil, der beskytter bolte og møtrikker mod slitage. Den matforkromede overflade sikrer lang holdbarhed. Sættet leveres i en praktisk holder med bærehåndtag, som kan hænges op på væggen. Ideelt til præcisionsarbejde i trange rum. Overholder ISO 1711-1 og DIN 3113 standarder. Perfekt til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv folk.

Specifikationer

profil:Dynamic Drive™
omskifter:Højre/venstre omløb
overflade:Mat forkromet
antal_dele:12 stk.
anvendelse:Bolte og møtrikker 8-19mm
opbevaring:Praktisk holder med bærehåndtag
standarder:ISO 1711-1, DIN 3113
ring_vinkel:15° forsat
størrelser:8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19mm
vægmontering:Ja
skraldefunktion:Ja, i ringen
materialetykkelse:Robust stål

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke størrelser indeholder sættet?

Sættet indeholder 12 ringskraldenøgler i størrelserne: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 og 19mm.

Kan holderen monteres på væggen?

Ja, sættet leveres i en praktisk holder med bærehåndtag, som kan hænges op på væggen for nem opbevaring og adgang.

Hvordan fungerer skraldefunktionen?

Hver nøgle har skraldefunktion i ringen med omskifter, så du hurtigt kan skifte mellem højre og venstre omløb uden at løfte nøglen fra bolten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele

PriceData har fulgt prisen på Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele i 163 dage. Laveste pris i perioden er 947 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 977 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 963 kr.

Den nuværende pris på 948 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Bahco Ring- Og Skraldenøglesæt - 12 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 2026948 kr14 kr (1%)
9. maj 2026962 kr5 kr (1%)
6. maj 2026957 kr5 kr (1%)
5. maj 2026962 kr5 kr (1%)
29. apr. 2026957 kr9 kr (1%)
27. apr. 2026948 kr9 kr (1%)
17. apr. 2026957 kr5 kr (1%)
25. mar. 2026962 kr15 kr (2%)
20. mar. 2026947 kr8 kr (1%)
7. mar. 2026955 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret