Gå til hovedindhold

Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm

BahcoRedskaberProfessionel kvalitetProfessionelt VVS-arbejdeEAN: 7314150101757

Bahco 8224 IP slip-joint tænger med maksimal diameter på 4,5 cm. Ideelt professionelt værktøj til VVS-arbejde og generelle reparationer. Læs mere

Pris fra 316 krtil 659,38 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 343,38 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 316 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO 8224 IP plier
316 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm
354 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 250mm vandpumpetang med tommelfingerlås
355 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ergo vandpumpetang 8224 250 mm IP
-42%373,75 kr
Før 647,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Vandpumpetang 45Mm Ergo 250Mm
376,12 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Vandpumpetang 45mm ergo 250mm
391,25 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Vandpumpetang Bahco 250mm
399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco Vandpumpetang 250 mm m/tommelfingerlås
415 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco vandpumpetang 25 cm - 0-45 mm
429 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Ergo Vandpumpetang 250 mm
460 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco Vandpumpetang 250 mm 11-trin, Ergo, 8224
516,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Vandpumpetang 250mm Bahco Ergo 8224
545 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco Vandpumpetang 250 mm 11-trin, Ergo, 8224
607 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VANDPUMPETANG 45MM ERGO 250MM
659,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
VANDPUMPETANG 45MM ERGO 250MM
659,38 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK316 kr355 krKøb
2CS MEGASTORE DK354 kr393 krKøb
3LavprisVærktøj355 kr355 krKøb
4Globaltools.dk373,75 kr373,75 krKøb
5Billigelogvvs.dk376,12 kr376,12 krKøb
6MaintainIt391,25 kr391,25 krKøb
7Greenline399 kr399 krKøb
8BilligVVS DK415 kr415 krKøb
9LavprisVVS429 kr429 krKøb
10Specialbutikken460 kr460 krKøb
11vvsfittings.dk516,25 kr516,25 krKøb
12CompletVVS545 kr545 krKøb
13Elvvs.dk607 kr607 krKøb
14EL-GROSSISTEN659,38 kr659,38 krKøb
15EL-NETSALG659,38 kr659,38 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco 8224 IP Slip-joint Tænger

Bahco

Bahco 8224 IP slip-joint tænger med maksimal diameter på 4,5 cm. Ideelt professionelt værktøj til VVS-arbejde og generelle reparationer.

• bahco tang
• slip joint tang
• rørarbejde værktøj
• vvs værktøj
• professionelt værktøj
• 8224ip
• Professionelt VVS-arbejde
• Professionel kvalitet

Beskrivelse

Bahco 8224 IP er en professionel slip-joint tang designet til krævende arbejdsopgaver. Denne robuste tang fra den kendte svenske værktøjsproducent er ideal til VVS-arbejde, hvor præcision og holdbarhed er afgørende. Med en maksimal rør-/slangediameter på 4,5 cm og tilsvarende møtrikstørrelse er den velegnet til de fleste standard rørinstallationer. Bahco-værktøj er kendt for sin høje kvalitet og lange levetid, hvilket gør denne tang til en pålidelig følgesvend for både professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv-entusiaster.

Specifikationer

type:Slip-joint tænger
model:8224 IP
mærke:Bahco
længde:250 mm
materiale:Hærdet stål
anvendelse:Professionelt værktøj
maksimal_rør_diameter:4,5 cm
maksimal_møtrik_størrelse:4,5 cm

Ofte stillede spørgsmål2 spørgsmål

Hvad er maksimal rørdiameter denne tang kan håndtere?

Bahco 8224 IP kan håndtere rør og slanger med en maksimal diameter på 4,5 cm, hvilket dækker de fleste standard VVS-installationer.

Er denne tang egnet til professionel brug?

Ja, Bahco 8224 IP er designet til professionel brug og er fremstillet i hærdet stål for maksimal holdbarhed og lang levetid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm

PriceData har fulgt prisen på Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm i 135 dage. Laveste pris i perioden er 309 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 316 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 312 kr.

Den nuværende pris på 316 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Bahco 8224 IP, Slip-joint tænger, 5,1 cm, 8,5 mm, 4,5 cm, 4,5 cm, 250 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026316 kr6 kr (2%)
20. jan. 2026310 kr1 kr (0%)
19. jan. 2026309 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret