Gå til hovedindhold

Zapf Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør

ZapfLegetøjEAN: 4001167834596
Pris fra 274 krtil 389 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 233 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 274 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Baby Born Little Baby Girl Lena 36 cm
274 kr
Til butik
Baby Born Little Baby Girl Lena 36 cm billede

Produktinformation

BABY born Little Baby Girl har 7 gode funktioner, der alle fungerer uden batterier. Hun kommer med alt, hvad hun har brug for. Hun kan drikke vand fra sin flaske, skifte ble eller gå på sin lyserøde potte. Når hun modtager sutten fastgjort til hendes krop, åbnes eller lukkes hendes øjne på magisk vis. Hvis du giver hende sutten og drejer den til venstre, lukker hun øjnene; drejer du den til højre, åbner hun øjnene. Hvis du lægger hende til at sove i sin tremmeseng, lukker hun øjnene selv uden sut. Hendes arme, ben og hoved er super manøvredygtige og gør på- og afklædning til en leg. Med sine 36 cm er hun velegnet til mindre børnehænder fra 1 års alderen og er den perfekte dukke til at starte ud med varieret babyleg. De kan endda sidde på potten sammen og legende hjælpe dit barn til at blive tørt.

Produktspecifikationer

Mærke: Baby Born
Kategori: Dukker og dukketilbehoer
Artikel nr.: 834596
EAN: 4001167834596
Varenr.: 3293287
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BABY born Little Girl Lena 36cm
304 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ZAPF BABY born Lena - babydukke 36 cm
369 kr
Til butik
ZAPF BABY born Lena - babydukke 36 cm billede

Produktinformation

Leg og omsorg med BABY born LenaGiv barnet en realistisk babydukke at passe og lege med. BABY born Lena er 36 cm høj og inviterer til både rolleleg og fantasifulde historier. Dukken kommer i et sødt, flerfarvet outfit med lyserøde nuancer, prydet med glade bier og blomster samt en matchende strikhue. Sættet inkluderer små tilbehør som tallerken med ske, kop, potte, sut og en lille klud, så barnet kan øve daglige rutiner på en tryg og sjov måde.Perfekt til rolleleg i hverdagenDukken er fremstillet i plast og tekstil og har aftageligt tøj, som gør det let at klæde på og af. BABY born Lena understøtter rolleleg og fantasileg for børn fra 3 til 12 år. Der kræves ingen batterier - legen kan begynde med det samme.Type: BabydukkeKøn på dukke: PigeHøjde: 36 cmMateriale: Plast og tekstilAftageligt tøj: JaAnbefalet alder: 3–12 årFarve: FlerfarvetBatterier: Ikke nødvendigeEmballage: Åben boks (H × B × D: 33 × 21,5 × 17 cm)...

Produktspecifikationer

Mærke: Zapf
Kategori: Dukker og Dukkehuse
Vægt: 2.69g
EAN: 4001167834596
Varenr.: 2099283
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør
379,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ZAPF BABY born Lena - babydukke 36 cm
389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK274 kr313 krKøb
2CS MEGASTORE DK304 kr343 krKøb
3Boligcenter DK369 kr369 krKøb
4Gucca.dk379,95 kr379,95 krKøb
5Vivas DK389 kr468 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør

PriceData har fulgt prisen på Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør i 179 dage. Laveste pris i perioden er 230 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 309,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 247 kr.

Den nuværende pris på 274 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Baby Born - Lena Baby Dukke - 36 Cm - Pige - Med Tilbehør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026274 kr28 kr (11%)
27. maj 2026246 kr5 kr (2%)
21. maj 2026251 kr44 kr (15%)
20. maj 2026295 kr7 kr (2%)
19. maj 2026302 kr54 kr (22%)
12. maj 2026248 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026247 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026248 kr57 kr (19%)
28. apr. 2026305 kr4,95 kr (2%)
27. apr. 2026309,95 kr76,95 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret