Gå til hovedindhold

Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm

BørmaSanitetEAN: 3800861025566
Pris fra 259 krtil 379 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 120 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 256 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma Idealrain S1 brusesæt, krom
259 kr
Til butik
Børma Idealrain S1 brusesæt, krom billede

Produktinformation

- krom - Ø80 - 1 strålefunktion - antikalkdyser - vandbegrænser 8 l/min - 1500 mm metalflexslange - 600 mm stang - Inkl. afstandsstykke (8mm)

Produktspecifikationer

Mærke: Børma
Kategori: Brus og monteringstilbehoer
Artikel nr.: B1252AA
EAN: 3800861025566
Varenr.: 2895860
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm
292 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Brma Idealrain Brusest S1
293 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Børma Brusersæt 1F Ø80
314 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Idealrain Brusesæt S1 Ø80Mm
315,57 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Idealrain brusesæt s1 ø80mm
323,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Børma Idealrain brusersæt S1 Ø80, bruseslange 1500mm. Krom
342,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain S1/600 brusesæt, vandbesparende, krom
349 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ideal Standard Idealrain S1/600 brusesæt, vandbesparende, krom
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK259 kr298 krKøb
2CS MEGASTORE DK292 kr331 krKøb
3WATTOO.DK293 kr293 krKøb
4Elvvs.dk314 kr314 krKøb
5Billigelogvvs.dk315,57 kr315,57 krKøb
6MaintainIt323,75 kr323,75 krKøb
7vvsfittings.dk342,5 kr342,5 krKøb
8LavprisVVS349 kr349 krKøb
9BilligVVS DK379 kr379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm

PriceData har fulgt prisen på Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 256 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 283 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 269 kr.

Den nuværende pris på 259 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Børma Idealrain 80 Brusersæt* - krom 8Lmin 1500 metalfl. brusesl. 600 stang faste besl. 8mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026259 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026260 kr1 kr (0%)
31. maj 2026261 kr1 kr (0%)
29. maj 2026262 kr1 kr (0%)
28. maj 2026263 kr1 kr (0%)
25. maj 2026264 kr1 kr (0%)
24. maj 2026265 kr1 kr (0%)
22. maj 2026266 kr1 kr (0%)
21. maj 2026267 kr1 kr (0%)
20. maj 2026268 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret