Gå til hovedindhold

AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv

AXAGONHubs og switchesEAN: 8595247905437
Pris fra 150 krtil 167 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 17 kr (10% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 150 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 Hub 4 porte USB
150 kr
Til butik
AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 Hub 4 porte USB billede

Produktinformation

AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 - Hub - 4 x USB 3.2 Gen 2 - desktop

Produktspecifikationer

Mærke: AXAGON
Artikel nr.: HMC-4G2
EAN: 8595247905437
Varenr.: 999013660
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AXAGON HMC-4G2 2x USB-A + 2x USB-C, USB-C 3.2 Gen 2 10Gbps hub, 13cm USB-C cable
167 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv
167 kr
Til butik
AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv billede

Produktinformation

SuperSpeed ​​USB-C 3.2 Gen 2 hub AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 udvider din bærbare computer, computer eller telefon med fire porte. Du kan nemt og hurtigt tilslutte op til fire USB-enheder til din computer på samme tid via det dobbeltsidede USB-C-stik. USB-hubben tilbyder i alt fire USB-udgange - to med standard USB-A-stik og to med moderne USB-C-stik. Takket være det avancerede USB 3.2 Gen 2-interface kan du tilslutte højhastighedsenheder som f.eks. eksterne NVMe M.2-drev til alle udgange med højere hastighed. Hubben kan håndtere permanent tilslutning af flere eksterne drev samtidigt, og USB-C-porte muliggør opladning af telefoner og tablets. Det kompakte og slanke aluminiumskabinet ser godt ud og sikrer også mekanisk modstandsdygtighed og god køling. Den fint strukturerede overflade uden fingeraftryk vil også glæde dig. USB-C-hubben er et ideelt tilbehør til bærbare computere uden USB-A-stik. Du kan bruge dine eksisterende USB-enheder uden at skulle købe nye. Takket være Plug-and-Play og Hot Plug-funktionerne er tilslutningen af ​​selve hubben meget enkel uden kompliceret installation. Det er også muligt nemt at tilslutte og frakoble eksterne enheder, mens computeren kører. Hubben er ikke bange for at blive forbundet med telefoner med USB-C-stikket - for eksempel kan du tilslutte et flashdrev, tastatur eller mus til telefonen.

Produktspecifikationer

Mærke: AXAGON
Kategori: USB hub
Artikel nr.: HMC-4G2
EAN: 8595247905437
Varenr.: 3418801

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK150 kr150 krKøb
2CS MEGASTORE DK167 kr206 krKøb
3Proshop DK167 kr206 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv

PriceData har fulgt prisen på AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv i 181 dage. Laveste pris i perioden er 150 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 183 kr.

Den nuværende pris på 150 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for AXAGON Speedster 4 SuperSpeed USB-C 10 Gbps Hub with 4 USB Ports USB hub - USB 3.2 - 4 ports - Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026150 kr138 kr (48%)
8. apr. 2026288 kr79 kr (38%)
3. apr. 2026209 kr20 kr (11%)
2. apr. 2026189 kr21 kr (13%)
31. mar. 2026168 kr18 kr (12%)
19. mar. 2026150 kr61 kr (29%)
18. mar. 2026211 kr12 kr (6%)
17. mar. 2026199 kr32 kr (19%)
14. mar. 2026167 kr17 kr (11%)
27. feb. 2026150 kr107 kr (42%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret