Gå til hovedindhold

ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ

AtenKVM-switchesEAN: 4719264649257
Pris fra 7.984 krtil 9.369 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.385 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.780 kr 4. mar.

Sammenlign priser på ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7984 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ
7.984 kr
Til butik
ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ billede

Produktinformation

ATEN CS19208 - KVM / audio / USB switch - 8 x KVM / audio / USB - 1 lokalbruger - desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: CS19208-AT-G
EAN: 4719264649257
Varenr.: 998679934
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
KVM switch 8-port 4K DisplayPort - ATEN USB 3.0
-2%8.299 kr
Før 8.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
KVM switch 8-port 4K DisplayPort - ATEN USB 3.0 billede

Produktinformation

Fordele ved KVM switch til 4K DisplayPortATENs 8-port KVM switch er til dig, der vil styre op til otte computere fra én konsol - effektivt og uden rod. Med 4K Ultra HD op til 4.096 × 2.160 og DisplayPort på alle porte får du skarp og stabil billedkvalitet til krævende arbejde som video, overvågning og datacenterdrift. En indbygget USB 3.0-hub (to Type‑A porte) gør det let at dele tastatur, mus og USB-udstyr mellem maskinerne.Nem betjening i professionelle miljøerSkift hurtigt mellem systemer via frontknapper eller hotkeys, og få status med tydelige LED-indikatorer. Enheden har både DisplayPort og HDMI konsolporte samt lydtilslutninger med mikrofon og op til ni hovedtelefonudgange, så du kan arbejde fleksibelt. Den robuste metalkabinetløsning er designet til drift i 0–40 °C og passer i professionelle rack- og kontormiljøer.Antal styrede computere: 8Video: 4K Ultra HD, maks. 4.096 × 2.160, 60 HzVideotype: DisplayPort (8 × indgange)Konsolporte: DisplayPort, HDMI, USB A, 3,5 mm hovedtelefonUSB-hub: 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A (foran)PC-tilslutning: 8 × USB 3.2 Gen 1 Type‑BLyd: 1 × mikrofonindgang, 9 × hovedtelefonudgange, lydforbindelserBetjening: Frontknapper og hotkeys, LED‑indikatorerStrøm: 12 V, typisk forbrug 18,44 WMål: H × B × D: 4,4 × 43,24 × 21,43 cmVægt: 3,75 kgDriftsforhold: 0–40 °C, 0–80 % RHOpbevaring: −20–60 °C, 0–80 % RHMedfølger: Manual og Quick Installation Guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Aten
Kategori: Switches
Vægt: 2.5g
EAN: 4719264649257
Varenr.: 1975460
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
KVM switch 8-port 4K DisplayPort - ATEN USB 3.0
-2%8.319 kr
Før 8.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
KVM switch 8-port 4K DisplayPort - ATEN USB 3.0 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Aten
Kategori: Switches
Vægt: 2.5g
EAN: 4719264649257
Varenr.: 1975460
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Aten 8-Port USB True 4K
8.639 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ATEN 8-Port USB True 4K DisplayPort KVM Switch wit
8.642 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Aten Cs19208-at-g Kvm Switch Sort
9.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.984 kr7.984 krKøb
2Boligcenter DK8.299 kr8.299 krKøb
3Vivas DK8.319 kr8.398 krKøb
4Ultrashop8.639 kr8.639 krKøb
5Proshop DK8.642 kr8.642 krKøb
6Dustin DK9.369 kr9.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ

PriceData har fulgt prisen på ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ i 179 dage. Laveste pris i perioden er 7.223 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 9.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.042 kr.

Den nuværende pris på 7.984 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for ATEN CS19208 KVM / audio / USB switch Desktop Monterbar på stativ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20267.984 kr104 kr (1%)
14. maj 20268.088 kr155 kr (2%)
5. maj 20268.243 kr1 kr (0%)
2. maj 20268.242 kr446 kr (6%)
30. apr. 20267.796 kr446 kr (5%)
3. apr. 20268.242 kr277 kr (3%)
22. mar. 20268.519 kr850 kr (9%)
21. mar. 20269.369 kr850 kr (10%)
17. mar. 20268.519 kr739 kr (9%)
4. mar. 20267.780 kr739 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret