Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4718017690607
Pris fra 1.126 krtil 1.555 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 429 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1126 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenScreen MB14AC 14" IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C
1.126 kr
Til butik
ASUS ZenScreen MB14AC 14" IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB14AC - LED-skærm - 14" - bærbar - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - IPS - 220 cd/m² - 700:1 - 5 ms - USB-C - mørkegrå

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0631-B01170
EAN: 4718017690607
Varenr.: 996109757
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
14" ASUS ZenScreen MB14AC - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS
-1%1.167 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
14" ASUS ZenScreen MB14AC - 1920x1080 (FHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB14AC monitor holder mobile professionelle produktive med et slankt, let design og IPS-panel for præcise farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 14" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Paneltype: IPS Tilslutning: USB-C (DP Alt Mode, USB 3.0) Særlige funktioner: Bærbart design; Hybrid USB-C-signal (DP Alt Mode + USB 3.0); Antirefleksbelægning; TUV Low Blue Light; Flimmerfri Det slanke format, lave vægt og enkel USB-C-kabelbetjening gør det nemt at udvide arbejdsområdet på farten for klarere og mere behagelig produktivitet.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0631-B01170
EAN: 4718017690607
Varenr.: 2867260
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ZenScreen MB14AC 14" bærbar skærm - Full HD, grå
-3%1.349 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ZenScreen MB14AC 14" bærbar skærm - Full HD, grå billede

Produktinformation

Let bærbar skærm til arbejde på fartenASUS ZenScreen MB14AC er en 14" bærbar skærm i elegant grå, designet til professionelt brug. Med Full HD 1920 × 1080 opløsning og IPS-panel får du klare farver og brede betragtningsvinkler på 178°, så dit indhold står skarpt - uanset om du arbejder, præsenterer eller multitasker ved siden af din bærbare pc.Behagelig visning hele dagenSkærmen er udstyret med flimmerfri teknologi og Low Blue Light, som reducerer træthed i øjnene under længere arbejdsdage. Den leverer en typisk lysstyrke på 250 cd/m² og en opdateringshastighed på 60 Hz for glat visning af dokumenter og webindhold.Smart strømforbrug og kompakt formatMed et typisk strømforbrug på 7 W og energiklasse B (SDR) er MB14AC økonomisk i drift. Den vejer kun 590 g og er blot 11,2 mm tyk med stand - nem at have i tasken på vej mellem møder.Skærmstørrelse: 35,6 cm (14")Opløsning: 1920 × 1080 (Full HD), 16:9Panel: IPS, fladOpdateringshastighed: 60 HzResponstid: 5 msLysstyrke: 250 cd/m²Kontrastforhold: 700:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,78 mio.Pixelafstand: 0,16 × 0,16 mmMål med stand: B 32,49 × H 20,8 × D 1,12 cmVægt med stand: 0,59 kgTilslutning: USB-C (kabel medfølger)Indbygget højttaler/kamera: Nej/NejEnergiforbrug (typisk): 7 WEnergiforbrug (SDR) pr. 1.000 t: 5 kWhDriftstemperatur: 0 – 40 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 1.65g
EAN: 4718017690607
Varenr.: 2069525
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ZenScreen MB14AC 14" bærbar skærm - Full HD, grå
-3%1.369 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ZenScreen MB14AC 14 IPS 1920 x 1080 (Full HD) USB-C
1.489 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr
-34%1.555 kr
Før 2.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.126 kr1.126 krKøb
2Proshop DK1.167 kr1.167 krKøb
3Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
4Vivas DK1.369 kr1.448 krKøb
5Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb
6Teknikproffset DK1.555 kr1.614 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.126 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.598 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.248 kr.

Den nuværende pris på 1.126 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for ASUS ZenScreen MB14AC Portable USB Monitor- 14 inch, IPS Full HD, Hybr de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.126 kr6 kr (1%)
15. maj 20261.132 kr6 kr (1%)
6. maj 20261.138 kr22 kr (2%)
5. maj 20261.160 kr22 kr (2%)
3. maj 20261.138 kr22 kr (2%)
27. apr. 20261.160 kr22 kr (2%)
26. apr. 20261.138 kr21 kr (2%)
25. apr. 20261.159 kr21 kr (2%)
17. apr. 20261.138 kr78 kr (6%)
16. apr. 20261.216 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret