Gå til hovedindhold

ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk

ASUSAdaptereEAN: 4711081760795
Pris fra 237 krtil 561 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 324 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 237 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Netværksadapter USB 2.0 Trådløs
237 kr
Til butik
ASUS Netværksadapter USB 2.0 Trådløs billede

Produktinformation

ASUS USB-AX55 Nano - Netværksadapter - USB 2.0 - Wi-Fi 5, Wi-Fi 6

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG06X0-MO0B00
EAN: 4711081760795
Varenr.: 1000806476
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS USB-AX55 Nano - USB 2.0 -Wi-Fi 6 - MU-MIMO
240 kr
Til butik
ASUS USB-AX55 Nano - USB 2.0 -Wi-Fi 6 - MU-MIMO billede

Produktinformation

Netværksadapter der leverer sikker, effektiv trådløs forbindelse til Windows-enheder med kompakt formfaktor for nem bærbarhed og plug‑in betjening; multi‑brugerstøtte og interferensreducerende teknologier forbedrer stabilitet og respons ved almindelig browsing, streaming og videoopkald. Grænseflade: USB 2.0 Protokoller: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi‑Fi 6) Frekvensbånd: 2.4 GHz, 5 GHz Egenskaber: MU‑MIMO, OFDMA, BSS Coloring Kryptering: WPA3 Systemkrav: Windows 10, Windows 11 Kompakte dimensioner og USB 2.0-forbindelse gør det enkelt at tilføje moderne trådløs funktionalitet til kompatible Windows-enheder og giver bedre multi‑brugerydelse, øget sikkerhed og pålidelige dual‑band forbindelser til daglig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: 90IG06X0-MO0B00
EAN: 4711081760795
Varenr.: 3138462
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS USB-AX55 Nano - Netværksadapter - USB 2.0 - Wi-Fi 5, Wi-Fi 6
241 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk
269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Netværksadapter USB 2.0 Trådløs
339 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS Netværksadapter USB 2.0 Trådløs
441 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Usb-ax55
-0%561 kr
Før 561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK237 kr237 krKøb
2Proshop DK240 kr279 krKøb
3CS MEGASTORE DK241 kr280 krKøb
4Geekd269 kr269 krKøb
5Ultrashop339 kr339 krKøb
6Teknikproffset DK441 kr490 krKøb
7Dustin DK561 kr647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk i 186 dage. Laveste pris i perioden er 176 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 237 kr er 14% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for ASUS USB-AX55 Nano Dual Band Wireless AX1800 USB Adapter. MU-MIMO Trådløs Adapter - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026237 kr3 kr (1%)
24. maj 2026240 kr3 kr (1%)
20. maj 2026243 kr2 kr (1%)
17. maj 2026245 kr1 kr (0%)
16. maj 2026246 kr1 kr (0%)
15. maj 2026247 kr1 kr (0%)
14. maj 2026248 kr1 kr (0%)
6. maj 2026249 kr5 kr (2%)
1. maj 2026244 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026245 kr7 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret