Gå til hovedindhold

ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk

ASUSNetværkskort og -adaptereEAN: 4718017973946
Pris fra 215 krtil 374 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 159 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 189 kr 24. maj

Sammenlign priser på ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 215 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter
215 kr
Til butik
ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netkort
Farve: 4
Artikel nr.: 90IG06I0-BM0400
EAN: 4718017973946
Varenr.: 7090017
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS USB-AC58 - USB 3.0 -Wi-Fi 5 - 2.4/5 GHz
216 kr
Til butik
ASUS USB-AC58 - USB 3.0 -Wi-Fi 5 - 2.4/5 GHz billede

Produktinformation

USB Wi‑Fi-adapter, der giver fleksibel ekstern trådløs forbindelse til bærbare og stationære pc'er ved hjælp af SuperSpeed USB og Wi‑Fi 5 for pålidelige højhastighedsforbindelser på tværs af to bånd. Medfølgende USB-forlængerkabel og aftagelig high‑gain-antenne giver frihed til at finjustere placering for bedre modtagelse, mulighed for opgradering af antenne og øget dækning. Grænseflade: SuperSpeed USB 3.0 Protokol: Wi‑Fi 5 Dataoverførselshastighed: 1267 Gbps Frekvensbånd: 2.4 GHz, 5 GHz Antenne: Aftagelig high‑gain Medfølger: USB-forlængerkabel Egenskaber: WPS Standarder: IEEE 802.11b/a/g/n/ac Aftagelig antenne og forlængerkabel gør det nemt at placere adapteren for stærkere modtagelse og op til 10x større dækning end Wireless‑G-adaptere, mens Wi‑Fi 5 og SuperSpeed USB understøtter praktisk, stabil trådløs ydeevne til dagligt brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: 90IG06I0-BM0400
EAN: 4718017973946
Varenr.: 2937661
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
220 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk
234 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
251 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 1267Gbps Trådløs
319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Usb-ac58 Wifi 5 Usb 3.0-adapter
374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK215 kr254 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3CompuMail DK220 kr220 krKøb
4Geekd234 kr234 krKøb
5Teknikproffset DK251 kr300 krKøb
6Ultrashop319 kr319 krKøb
7Dustin DK374 kr460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 239 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 210 kr.

Den nuværende pris på 215 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for ASUS USB-AC58 Wireless-AC1300 MU-MIMO USB 3.0 Adapter Trådløs Adapter - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026215 kr1 kr (0%)
31. maj 2026216 kr22 kr (11%)
27. maj 2026194 kr4 kr (2%)
25. maj 2026190 kr1 kr (1%)
24. maj 2026189 kr4 kr (2%)
23. maj 2026193 kr6 kr (3%)
22. maj 2026199 kr1 kr (1%)
21. maj 2026200 kr5 kr (2%)
20. maj 2026205 kr4 kr (2%)
19. maj 2026209 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret