Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387906835
Pris fra 1.317 krtil 1.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 673 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.190 kr 5. mar.

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1317 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming VG27AQ5A 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 210 Hz
1.317 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming VG27AQ5A 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 210 Hz billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM0BN0-B01371
EAN: 4711387906835
Varenr.: 1003450254
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - 2560x1440 (QHD) - 210Hz - IPS
1.409 kr
Til butik
27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - 2560x1440 (QHD) - 210Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming VG27AQ5A gaming-monitor leverer jævn, responsiv ydeevne til kompetitivt gameplay med Fast IPS-farver og adaptive sync-teknologier. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 210Hz Paneltype: Fast IPS Tilslutning: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C (USB 3.1 Gen 1) Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium; ELMB SYNC; HDR10; GamePlus; GameVisual; Low Blue Light; Flicker-Free Høj farvenøjagtighed, HDR-understøttelse og lav responstid giver klare billeder og minimal sløring, mens USB-C-forbindelse og ergonomisk design støtter lange sessioner og praktiske multi-monitor-opsætninger.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0BN0-B01371
EAN: 4711387906835
Varenr.: 3398318
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
1.478 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm til gaming ASUS TUF Gaming VG27AQ5A 27" QHD 210 Hz Fast IPS
-30%1.599 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm til gaming ASUS TUF Gaming VG27AQ5A 27" QHD 210 Hz Fast IPS
-30%1.619 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming VG27AQ5A 27 Fast IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 210 Hz
1.969 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 27" gamingskærm VG27AQ5A
1.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.317 kr1.317 krKøb
2Proshop DK1.409 kr1.409 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.478 kr1.478 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
6Ultrashop1.969 kr1.969 krKøb
7Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.190 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.537 kr.

Den nuværende pris på 1.317 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for ASUS TUF Gaming VG27AQ5A - LED-skærm - gaming - 27 - 2560 x 1440 QHD @ 210 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.317 kr27 kr (2%)
2. maj 20261.290 kr221 kr (15%)
30. apr. 20261.511 kr18 kr (1%)
29. apr. 20261.529 kr18 kr (1%)
28. apr. 20261.511 kr9 kr (1%)
27. apr. 20261.520 kr9 kr (1%)
26. apr. 20261.529 kr18 kr (1%)
25. apr. 20261.511 kr9 kr (1%)
24. apr. 20261.520 kr9 kr (1%)
23. apr. 20261.529 kr24 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret