Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711636073011
Pris fra 2.178 krtil 2.989 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 811 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.990 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2178 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Strix XG27ACMEG - 2560x1440 (QHD) - 260Hz - IPS
2.178 kr
Til butik
27" ASUS ROG Strix XG27ACMEG - 2560x1440 (QHD) - 260Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27ACMEG monitor leverer hurtigt og flydende gameplay samt skarp detaljegrad til kompetitivt gameplay, med et IPS-panel der giver stabile farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 260Hz Paneltype: IPS Særlige funktioner: Antirefleks Den kombinerer jævne bevægelser og klar synlighed, så du kan følge action præcist og forblive komfortabel under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0C70-B01371
EAN: 4711636073011
Varenr.: 3436942
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 380Hz
2.574 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C
-13%2.599 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27ACMEG - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 260 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 0.3 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - gråGenereltAdaptive-Sync teknologi: VESA Adaptive-SyncNVIDIA G-SYNC CompatibleAMD FreeSync PremiumBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.4 cm x 21.88 cm x 51.03 cm - med standerEgenskaber: Flicker Free-teknologiASUS GameVisual TechnologyASUS GamePlusVariable refresh rate (VRR)ASUS Extreme Low Motion Blur technologyASUS Aura Sync technologyShadow Boost-teknologibilledformatkontroltrefodssokkelEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2370406Farve: GråFarve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 110% sRGBFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 400Kontrastforhold: 1000:1Lodret opdateringshastighed: 48 - 260 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 400 cd/m²Paneltype: Fast IPSPixel Pitch: 0.311 mmResponstid: 1 ms (grå-til-grå)03 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: QH...

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 8.04g
EAN: 4711636073011
Varenr.: 2170831
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C
-13%2.619 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27 Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 380Hz
2.989 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.178 kr2.178 krKøb
2CompuMail DK2.574 kr2.574 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb
5Ultrashop2.989 kr2.989 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.990 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 3.187 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.395 kr.

Den nuværende pris på 2.178 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27ACMEG 27" gaming-skærm - Fast IPS, QHD 2560 × 1440, 260 Hz, HDMI/DisplayPort/USB‑C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20262.178 kr78 kr (4%)
5. maj 20262.100 kr44 kr (2%)
4. maj 20262.056 kr44 kr (2%)
30. apr. 20262.100 kr44 kr (2%)
29. apr. 20262.056 kr44 kr (2%)
25. apr. 20262.100 kr44 kr (2%)
24. apr. 20262.056 kr88 kr (4%)
22. apr. 20262.144 kr33 kr (2%)
21. apr. 20262.177 kr187 kr (9%)
11. apr. 20261.990 kr304 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret