Gå til hovedindhold

ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711081721574
Pris fra 1.990 krtil 3.619 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.629 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1990 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Loki SFX-L 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified
-14%1.990 kr
Før 2.316 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Loki SFX-L 1200 Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX-L standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og hydraulic leje uden blæser - 100% lydløs! ASUS AURA ARGB, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, software ASUS AURA Sync, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00N0-B0NA00
EAN: 4711081721574
Varenr.: 3239214
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC
2.346 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Loki SFX-L 1200Watt 80 PLUS Titanium
2.347 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG LOKI SFX-L 1200W 80+Titanium Fully Modular PSU - GEEKD.dk
2.523 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Loki 1200w Sfx-l 80+ Titanium Strømforsyning
2.624 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG LOKI 1200W Platinum -SFX-L-strømforsyning, 1200 W
2.803 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ASUS ROG Loki SFX-L 1200 W, fuldt modulær, sort/sølv
-3%3.599 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ASUS ROG Loki SFX-L 1200 W, fuldt modulær, sort/sølv
-3%3.619 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.346 kr2.346 krKøb
3CompuMail DK2.347 kr2.347 krKøb
4Geekd2.523 kr2.523 krKøb
5Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
6Teknikproffset DK2.803 kr2.862 krKøb
7Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
8Vivas DK3.619 kr3.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC i 123 dage. Laveste pris i perioden er 1.990 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.382 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.296 kr.

Den nuværende pris på 1.990 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L - Strømforsyning (intern) - ATX 3.0 / SFX-L - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.990 kr357 kr (15%)
22. maj 20262.347 kr55 kr (2%)
20. maj 20262.292 kr5 kr (0%)
18. maj 20262.287 kr1 kr (0%)
17. maj 20262.288 kr3 kr (0%)
16. maj 20262.285 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.286 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.287 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.288 kr1 kr (0%)
11. maj 20262.289 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret