Gå til hovedindhold

ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711081722915
Pris fra 1.213 krtil 1.719 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 506 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.168 kr 7. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1213 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified
-9%1.213 kr
Før 1.332 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX-L standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og hydraulic leje uden blæser - 100% lydløs! ASUS AURA ARGB, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, software ASUS AURA Sync, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00N4-B0NA00
EAN: 4711081722915
Varenr.: 3104075
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Loki SFX-L Platinum 750Watt 80 PLUS Platinum
1.370 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Loki 750w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning
1.499 kr
Til butik
Asus Rog Loki 750w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

750 W SFX-L formfaktor leverer høj effekt til kompakte workstations. 80+ Platinum-effektivitet reducerer energiomkostninger og varmeudvikling. Fuldt modulære kabler forenkler byggeri og forbedrer luftstrømmen. RGB-belysning giver et visuelt løft til moderne professionelle systemer. Semipassiv blæser med stilletilstand holder støjniveauet lavt i tomgang.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: 90YE00N4-B0NA00
EAN: 4711081722915
Varenr.: 5020025985
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG LOKI SFX-L 750W 80+Platinum Fully Modular PSU - GEEKD.dk
1.521 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 750W Platinum - sort/sølv
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG LOKI 750W Platinum - SFX-L-strømforsyning, 750 W
1.714 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 750W Platinum - sort/sølv
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.213 kr1.213 krKøb
2CompuMail DK1.370 kr1.370 krKøb
3Dustin DK1.499 kr1.585,25 krKøb
4Geekd1.521 kr1.521 krKøb
5Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
6Teknikproffset DK1.714 kr1.773 krKøb
7Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.149 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.277 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.233 kr.

Den nuværende pris på 1.213 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.213 kr6 kr (0%)
25. maj 20261.219 kr6 kr (0%)
24. maj 20261.225 kr6 kr (0%)
23. maj 20261.231 kr6 kr (0%)
22. maj 20261.237 kr6 kr (0%)
21. maj 20261.243 kr6 kr (0%)
16. maj 20261.249 kr81 kr (7%)
7. maj 20261.168 kr10 kr (1%)
13. apr. 20261.178 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.177 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret