Gå til hovedindhold

ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711081721901
Pris fra 1.490 krtil 2.319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 829 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1490 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
-11%1.490 kr
Før 1.667 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX-L standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og hydraulic leje uden blæser - 100% lydløs! ASUS AURA ARGB, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, software ASUS AURA Sync, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00N1-B0NA00
EAN: 4711081721901
Varenr.: 3104077
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Loki SFX-L 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.649 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG LOKI SFX-L 1000W 80+Platinum Fuld Modulær PSU - GEEKD.dk
1.769 kr
Til butik
ASUS ROG LOKI SFX-L 1000W 80+Platinum Fuld Modulær PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ROG Loki 1000W Platinum Taking after the ROG Thor, the ROG Loki SFX-L 1000W Platinum brandishes the same enthusiast-grade components and features, all packed into an SFX-L form factor. Boasting quiet operation and high performance, the Loki is primed to p...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: PSU
EAN: 4711081721901
Varenr.: 43460887281901
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Loki SFX-L 1000Watt 80 PLUS Platinum
2.029 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Loki 1000w Sfx-l 1000w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning
2.149 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG LOKI 1000W Platinum -SFX-L-strømforsyning, 1000 W
2.184 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum - sort/sølv
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum - sort/sølv
-4%2.319 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.490 kr1.490 krKøb
2CompuMail DK1.649 kr1.649 krKøb
3Geekd1.769 kr1.769 krKøb
4Ultrashop2.029 kr2.029 krKøb
5Dustin DK2.149 kr2.235,25 krKøb
6Teknikproffset DK2.184 kr2.243 krKøb
7Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
8Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.490 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.883 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.758 kr.

Den nuværende pris på 1.490 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.490 kr158 kr (10%)
16. maj 20261.648 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.649 kr23 kr (1%)
12. maj 20261.626 kr18 kr (1%)
11. maj 20261.644 kr5 kr (0%)
9. maj 20261.649 kr156 kr (9%)
8. maj 20261.805 kr82 kr (5%)
3. maj 20261.723 kr82 kr (5%)
2. maj 20261.805 kr82 kr (5%)
21. apr. 20261.723 kr224 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret