Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387734667
Pris fra 5.899 krtil 6.037 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 138 kr (2% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.768 kr 15. mar.

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5899 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ProArt PA27UCGE - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 96W USB-C - KVM switch
5.899 kr
Til butik
27" ASUS ProArt PA27UCGE - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 96W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA27UCGE monitor leverer farvenøjagtig billedkvalitet til kreative fagfolk og indholdsskabere, med IPS-panel for præcis farvegengivelse. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 160Hz Paneltype: IPS Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 96W USB-C Power Delivery, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: KVM switch; USB PD 96W; DisplayHDR 600; Adaptive-Sync; Flicker-Free; nærheds- og omgivelseslyssensorer Præcis farvegengivelse, høj dynamisk rækkevidde og indbygget KVM samt USB-C-forbindelse effektiviserer professionelle arbejdsgange og hurtig gennemgang af indhold og farvekritisk redigering.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM04NC-B01K71
EAN: 4711387734667
Varenr.: 3392921
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 27" ProArt 4k skærm PA27UCGE
5.899 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) DisplayPort HDMI USB-C 160 Hz
6.037 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.899 kr5.899 krKøb
2Komplett DK5.899 kr5.899 krKøb
3CompuMail DK6.037 kr6.037 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.768 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 5.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.844 kr.

Den nuværende pris på 5.899 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for ASUS ProArt PA27UCGE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.899 kr45 kr (1%)
31. maj 20265.854 kr7 kr (0%)
30. maj 20265.847 kr3 kr (0%)
27. maj 20265.850 kr49 kr (1%)
15. maj 20265.899 kr72 kr (1%)
14. maj 20265.827 kr3 kr (0%)
13. maj 20265.830 kr10 kr (0%)
12. maj 20265.840 kr14 kr (0%)
9. maj 20265.854 kr19 kr (0%)
8. maj 20265.835 kr16 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret