Gå til hovedindhold

ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387797273
Pris fra 879 krtil 1.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 879 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort
879 kr
Til butik
ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort billede

Produktinformation

ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AM5, ATX, B840, DDR5, 1x PCIe 4.0, 3x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IZ0-M0EAY0
EAN: 4711387797273
Varenr.: 1317725
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime B840-PLUS WIFI ATX AM5
1.133 kr
Til butik
ASUS Prime B840-PLUS WIFI ATX AM5 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B840-PLUS WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1IZ0-M0EAY0
EAN: 4711387797273
Varenr.: 1002936300
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.179 kr
Til butik
ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1IZ0-M0EAY0
EAN: 4711387797273
Varenr.: 3324869
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B840-PLUS WIFI (ATX, B840, AM5) Bundkort - GEEKD.dk
1.269 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime B840-Plus WiFi - AMD B840, Socket AM5, ATX bundkort
-2%1.399 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime B840-Plus WiFi - AMD B840, Socket AM5, ATX bundkort
-2%1.419 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK879 kr879 krKøb
2CompuMail DK1.133 kr1.133 krKøb
3Proshop DK1.179 kr1.179 krKøb
4Geekd1.269 kr1.269 krKøb
5Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
6Vivas DK1.419 kr1.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 879 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.505 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.289 kr.

Den nuværende pris på 879 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for ASUS PRIME B840-PLUS WIFI Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026879 kr269 kr (23%)
3. maj 20261.148 kr10 kr (1%)
2. maj 20261.158 kr28 kr (2%)
29. apr. 20261.130 kr9 kr (1%)
28. apr. 20261.139 kr9 kr (1%)
27. apr. 20261.148 kr9 kr (1%)
22. apr. 20261.157 kr56 kr (5%)
21. apr. 20261.213 kr10 kr (1%)
16. apr. 20261.223 kr1 kr (0%)
15. apr. 20261.224 kr44 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret