Gå til hovedindhold

ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

AsusEAN: 4711636288194
Pris fra 865 krtil 1.339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 474 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 816 kr 19. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 865 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME Strømforsyning 850Watt
865 kr
Til butik
ASUS PRIME Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

ASUS PRIME - Black Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00U2-B0NA00
EAN: 4711636288194
Varenr.: 1003859634
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
869 kr
Til butik
ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser Dual Ball leje, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 5 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00U2-B0NA00
EAN: 4711636288194
Varenr.: 3436881
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime 850G strømforsyning 850 W - fuldt modulær ATX, sort
-1%1.319 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS Prime 850G strømforsyning 850 W - fuldt modulær ATX, sort billede

Produktinformation

Stærk og stabil strøm til din PCASUS Prime 850G leverer 850 W stabil effekt til krævende PC-byg, så grafikkort og CPU får pålidelig strøm hver gang. Den fuldt modulære opbygning giver ryddelig kabelføring og nem montering, mens den aktive PFC og omfattende beskyttelser mod overstrøm, overspænding, kortslutning, undervolt og overophedning bidrager til sikker drift.Effektiv ATX-strømforsyning til gaming og arbejdeMed ATX 3.1-formfaktor, 80 PLUS Gold-effektivitet og en stille topmonteret blæser med DBB-leje er Prime 850G skabt til både gaming- og arbejdsstationer. Den kompakte størrelse på 15 × 15 × 8,6 cm passer i mange kabinetter, og de medfølgende kabler dækker moderne behov: 20+4-pin til bundkort, 4+4-pin til CPU, både 6+2-pin og 16-pin PCIe samt flere SATA- og Molex-stik.Formfaktor: ATX (3.1)Total effekt: 850 W80 PLUS: GoldKøling: Aktiv, 1 blæser (top)Kabelføring: Fuldt modulærIndgangsspænding: 100 – 240 VMaks. strøm (+12 V): 70,5 A, samlet 846 WMaks. strøm (+5 V / +3,3 V): 20 A (hver), samlet 110 WMaks. strøm (+5Vsb / -12 V): 2,5 A / 0,3 ABeskyttelser: Underspænding, overstrøm, overophedning, kortslutning, overspænding, overeffektStik: 20+4-pin ATX, CPU 4+4-pin, PCIe 16-pin (1), PCIe 6+2-pin (2), SATA (5), Molex 4-pin (4)Kabellængder: Bundkort 60 cm; PCIe 60 cm; SATA 40/12 cm; Molex 15/40 cmMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 15 cmVægt: 1,48 kgMTBF: 120.000 timerTænd/sluk-knap: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.93g
EAN: 4711636288194
Varenr.: 2097542
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime 850G strømforsyning 850 W - fuldt modulær ATX, sort
-1%1.339 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK865 kr865 krKøb
2Proshop DK869 kr908 krKøb
3Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
4Vivas DK1.339 kr1.418 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 119 dage. Laveste pris i perioden er 816 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 858 kr.

Den nuværende pris på 865 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for ASUS PRIME 2026 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026865 kr23 kr (3%)
29. maj 2026842 kr2 kr (0%)
28. maj 2026844 kr7 kr (1%)
27. maj 2026851 kr6 kr (1%)
26. maj 2026857 kr8 kr (1%)
25. maj 2026865 kr2 kr (0%)
24. maj 2026867 kr7 kr (1%)
23. maj 2026874 kr22 kr (3%)
22. maj 2026852 kr1 kr (0%)
20. maj 2026853 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret