Gå til hovedindhold

ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387994290
Pris fra 2.699 krtil 3.678 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 979 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2699 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2632 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 229mm, PCI-Port bredde: 2.3 slots, ASUS DUAL low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: DUAL-RTX5060TI-O8G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0MP2-M0NA00
EAN: 4711387994290
Varenr.: 3358070
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Dual GeForce RTX 5060 Ti OC Edition 8GB
2.882 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Dual Geforce Rtx 5060 Ti 8gb Oc 8gb
3.249 kr
Til butik
Asus Dual Geforce Rtx 5060 Ti 8gb Oc 8gb billede

Produktinformation

‧ AI-ydeevne: 767 AI TOPS ‧ OC-tilstand: 2632 MHz (OC-tilstand)/ 2602 MHz (Standard-tilstand) ‧ Drevet af NVIDIA Blackwell-arkitekturen og DLSS 4 ‧ SFF-klar Enthusiast GeForce-kort ‧ Axial-tech ventilatordesign har en mindre ventilatorhub, der muliggør længere blade og en barriere-ring, der øger det nedadgående lufttryk. ‧ Et 2,5-slot design maksimerer kompatibilitet og køleeffektivitet for overlegen ydeevne i små kabinetter. ‧ 0dB-teknologi lader dig nyde let gaming i relativ stilhed. ‧ Dual BIOS lader dig skifte mellem Quiet og Performance BIOS-profiler. ‧ Dual kuglelejeventilatorer holder op til dobbelt så længe som sleeve bearing-designs.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0MP2-M0NA00
EAN: 4711387994290
Varenr.: 5020050026
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Dual GeForce RTX 5060 Ti OC Edition 8GB
3.389 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS Dual GeForce RTX 5060 Ti OC 8 GB
-19%3.399 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS Dual GeForce RTX 5060 Ti OC 8 GB
-19%3.419 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5060 TI 8GB DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk
3.678 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.699 kr2.699 krKøb
2CompuMail DK2.882 kr2.882 krKøb
3Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb
4Ultrashop3.389 kr3.389 krKøb
5Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
6Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb
7Geekd3.678 kr3.678 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.699 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 3.684 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.224 kr.

Den nuværende pris på 2.699 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5060 Ti DUAL OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.699 kr335 kr (11%)
22. maj 20263.034 kr46 kr (2%)
15. maj 20262.988 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.999 kr59 kr (2%)
13. maj 20263.058 kr13 kr (0%)
12. maj 20263.071 kr72 kr (2%)
9. maj 20262.999 kr11 kr (0%)
25. apr. 20262.988 kr11 kr (0%)
20. apr. 20262.999 kr11 kr (0%)
17. apr. 20262.988 kr250 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret