Gå til hovedindhold

ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk

ASUSIsenkramEAN: 4711636275125
Pris fra 32.499 krtil 66.350 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 33.851 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 31.305 kr 25. mar.

Sammenlign priser på ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 32499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Ascent Gx10 Armv9-a 128gb 2000gb Blackwell
32.499 kr
Til butik
Asus Ascent Gx10 Armv9-a 128gb 2000gb Blackwell billede

Produktinformation

NVIDIA GB10 Grace Blackwell processor, accelererer lokale AI-workloads 128GB LPDDR5x-hukommelse, understøtter store modeller og flydende multitasking 2TB NVMe PCIe 4.0 M.2 SSD, leverer hurtig lagring og øjeblikkelig adgang Integreret NVIDIA Blackwell-grafik, til AI-udvikling Mini-chassis, Kensington-lås, 4x USB-C Gen2x2, 10GbE og HDMI 2.1...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Workstation
Artikel nr.: 90MS0371-M000U0
EAN: 4711636275125
Varenr.: 5020070388
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Ascent GX10 - Nvidia GB10 - Blackwell GPU - 128GB DDR5 - 2TB PCIE SSD
33.686 kr
Til butik
ASUS Ascent GX10 - Nvidia GB10 - Blackwell GPU - 128GB DDR5 - 2TB PCIE SSD billede

Produktinformation

ASUS Ascent GX10 compact AI workstation powered by the NVIDIA GB10 Superchip with 20-core Grace CPU and Blackwell GPU, delivering up to 1 PFLOP AI performance in a 150 × 150 × 51 mm chassis. Processor / GPU: NVIDIA GB10 Superchip (Grace CPU + Blackwell GPU) Memory: 128 GB DDR5 unified memory Storage: 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD Connectivity: 3 × USB 3.2 Gen 2×2 Type-C (20 Gbps, DP 2.1 alt mode); 1 × USB-C PD in (180 W EPR PD 3.1); 1 × HDMI 2.1; 1 × NVIDIA ConnectX-7 SmartNIC; 1 × 10 Gb LAN Cooling: 7-level fan control; 5 heat pipes; dual 140 × 80 mm fans; ultrawide fins Operating system: Ubuntu Linux (WW) Dimensions / Weight: 150 × 150 × 51 mm; 1.48 kg Color: Stellar Grey High-density design optimized for AI training, inference, and edge compute with sustained thermal efficiency and full 10 Gb Ethernet throughput.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stationaer Mini PC Barebone
Artikel nr.: 90MS0371-M000U0
EAN: 4711636275125
Varenr.: 3422333
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 2TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS
33.748 kr
Til butik
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 2TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS billede

Produktinformation

ASUS Ascent GX10 - Mini PC GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 2 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - intet OS - skærm: ingen - stjernegrå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MS0371-M000U0
EAN: 4711636275125
Varenr.: 1003738199
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS Ascent GX10 Barebone Mini PC
38.990 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk
66.350 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK32.499 kr32.585,25 krKøb
2Proshop DK33.686 kr33.686 krKøb
3CompuMail DK33.748 kr33.748 krKøb
4Komplett DK38.990 kr38.990 krKøb
5Geekd66.350 kr66.350 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk i 126 dage. Laveste pris i perioden er 26.990 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 32.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 29.861 kr.

Den nuværende pris på 32.499 kr er 9% over normalprisen. Der er registreret 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 2TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 202632.499 kr988 kr (3%)
26. mar. 202631.511 kr206 kr (1%)
25. mar. 202631.305 kr4.306 kr (16%)
29. jan. 202626.999 kr9 kr (0%)
28. jan. 202626.990 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret