Gå til hovedindhold

ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå

ASUSIsenkramEAN: 4711636204439
Pris fra 28.749 krtil 56.373 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 27.624 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 24.499 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 28749 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Ascent Gx10 Armv9-a 128gb 1000gb Blackwell
28.749 kr
Til butik
Asus Ascent Gx10 Armv9-a 128gb 1000gb Blackwell billede

Produktinformation

Op til 1 petaFLOP AI-ydeevne med FP4-præcision 128 GB LPDDR5x samlet hukommelse accelererer træning af store modeller 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD giver hurtig lokal lagring af modeller og data Forudinstalleret NVIDIA DGX OS og AI-stack til hurtig udvikling Mini gråt chassis med WiFi 7, ConnectX-7 og Kensington-lås...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Workstation
Artikel nr.: 90MS0371-M00030
EAN: 4711636204439
Varenr.: 5020070387
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 1TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS
30.506 kr
Til butik
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 1TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS billede

Produktinformation

ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MS0371-M00030
EAN: 4711636204439
Varenr.: 1003527985
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå
30.566 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Ascent GX10 - Nvidia GB10 - Blackwell GPU - 128GB DDR5 - 1TB PCIE SSD
30.566 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 1TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS
33.189 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Ascent GX10 Mini PC - ARM9 V9.2-A, 128GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA Blackwell Tensor Core Grafikkort - GEEKD.dk
56.373 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK28.749 kr28.835,25 krKøb
2CompuMail DK30.506 kr30.506 krKøb
3CS MEGASTORE DK30.566 kr30.566 krKøb
4Proshop DK30.566 kr30.566 krKøb
5Ultrashop33.189 kr33.189 krKøb
6Geekd56.373 kr56.373 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå

PriceData har fulgt prisen på ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå i 138 dage. Laveste pris i perioden er 24.023 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 28.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25.495 kr.

Den nuværende pris på 28.749 kr er 13% over normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for ASUS Ascent GX10 - Barebone - mini PC 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - RAM 128 GB - SSD 1 TB - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - stjernegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 202628.749 kr859 kr (3%)
25. apr. 202627.890 kr859 kr (3%)
16. apr. 202628.749 kr1.988 kr (7%)
3. apr. 202626.761 kr2.262 kr (9%)
2. apr. 202624.499 kr2.287 kr (9%)
25. mar. 202626.786 kr2.287 kr (9%)
22. feb. 202624.499 kr226 kr (1%)
21. feb. 202624.273 kr226 kr (1%)
14. feb. 202624.499 kr104 kr (0%)
13. feb. 202624.395 kr92 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret