Gå til hovedindhold

Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302023311
Pris fra 3.919 krtil 4.968 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.049 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.674 kr 5. maj

Sammenlign priser på Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3919 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria Up large loftlampe, sort/messing
-20%3.919 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Up large loftlampe, sort/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria Up large loftlampe, sort/messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria Up loftlampen har et minimalistisk og diskret design med et tidløst udtryk. Lampen har en integreret LED-lyskilde, der udsender et behageligt lys og via toppanelet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
Farve: Sort
EAN: 5710302023311
Varenr.: 2331
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand
-20%3.919 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand billede

Produktinformation

Asteria Up Loftlampe Black fra danske UMAGE er en elegant og diskret løsning på din loftlampe-mangel. Lampen er udført med en utrolig stilren og forsigtig designstreg, der passer perfekt ind i den øvrige diskurs som Umage skaber med deres skandinaviske design-silhuetter. Lampeskærmen hænger højt over hovedet på dig, og giver et praktisk lys, der egner sig godt til eksempelvis køkkenet og entreen. Skærmen hænger fra en base af messing, som giver lampen sit raffinerede udtryk – og kombinerer du loftlampen med eksempelvis en gulv- eller bordlampe fra Asteria-serien er du garanteret fuld plade på det underspillede ekstravagante og glamourøse. Lampen hedder Up, fordi den foruden sit praktiske nedadrettede lys kaster en smuk lysbaggrund op på loftet, der fremhæver den elegante messingbase og lampens silhuet. Asteria Up har indbygget LED-panel.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Loftlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2331
EAN: 5710302023311
Varenr.: 9521420
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Up Large Sort - Umage
-20%3.919,2 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Up Large Sort - Umage billede

Produktinformation

Søren Ravn Christensen er designeren bag Asteria Up Large, og Umage er producenten bag. Det er en loftslampe, som er fuld af stil og på samme tid er den ganske diskret. Den giver en stærk nedadgående belysning. Lampen har en messingbase, som du placerer i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Sort
EAN: 5710302023311
Varenr.: 2331
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Up Loftlampe - Black - Large - Ø60 x 21 cm - Umage
-10%4.409 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Up Loftlampe - Black - Large - Ø60 x 21 cm - Umage
-10%4.409 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria Up loftlampe, sort, Ø60 cm
4.899 kr
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria Up Loftlampe L Ø60 cm Black
-10%4.968 kr
Før 5.520 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk3.919 kr3.919 krKøb
2Lampemesteren DK3.919 kr3.919 krKøb
3Luxlight.dk3.919,2 kr3.919,2 krKøb
4Trenddo4.409 kr4.409 krKøb
5Tendensshop4.409 kr4.409 krKøb
6LampeGuru.dk4.899 kr4.899 krKøb
7Hulténs DK4.968 kr5.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand

PriceData har fulgt prisen på Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.331 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 3.919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.610 kr.

Den nuværende pris på 3.919 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Asteria Up Loftlampe Black Asteria Up Large UMAGE - Stue - Design - Metal - Med afstand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.919 kr245 kr (7%)
5. maj 20263.674 kr343 kr (10%)
1. mar. 20263.331 kr98 kr (3%)
20. feb. 20263.429 kr245 kr (7%)
18. feb. 20263.674 kr245 kr (7%)
17. feb. 20263.429 kr245 kr (7%)
15. feb. 20263.674 kr245 kr (7%)
12. feb. 20263.429 kr245 kr (7%)
27. dec. 20253.674 kr124 kr (3%)
26. dec. 20253.798 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret