Gå til hovedindhold

Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302024967
Pris fra 1.119 krtil 1.494 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.007 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1119 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria Spot væglampe / loftlampe, messing
-20%1.119 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Spot væglampe / loftlampe, messing billede

Produktinformation

Umage Asteria Spot væglampe/loftlampe til indbygning eller påbygning, messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria Spot har en justerbar skærm, der gør det muligt at skabe målrettet belysning i alle rum. Spottet kan benytte som loftlampe eller væg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302024967
Varenr.: 2496
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm
-20%1.119 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

Asteria Spot Loftlampe Plated Brass er endnu en smuk variant af den æstetiske Asteria-kollektion, der har været en dansk designklassiker, siden den første pendel blev designet af Søren Ravn Christensen for den danske designproducent Umage. Spotlampen byder på praktisk og målrettet belysning men beholder det strømlinede udseende og den geometriske udformning som kendetegner de øvrige lamper i serien. Den indbyggede LED-lyskilde udsender et praktisk nedadrettet lys, der kan bruges til overordnet grundbelysning og til at rette fokus mod udvalgte dele af indretningen. Som et særligt højdepunkt kan loftlampen også monteres på væggen, hvilket giver stor frihed til at indrette lampen i rummet, som man ønsker. Lampehovedet kan drejes, så man kan justere lysets retning, hvorfor denne model også egner sig fint som læselampe. Asteria Spot Loftlampe kommer i to flotte farver: poleret stål og børstet messing.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Loftlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2496
EAN: 5710302024967
Varenr.: 10038945
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Spot Belagt Messing - Umage
-20%1.119,2 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Spot Belagt Messing - Umage billede

Produktinformation

Asteria Spot er den ultimative løsning til en alsidig og stemningsfuld belysning i dit hjem. Denne spotlampe er blevet designet af Søren Ravn Christensen, og den er produceret hos Umage. Den skiller sig ud med sin evne til at forvandle atmosfæren i ethver...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage Asteria Serien
Farve: Messing / Guld
EAN: 5710302024967
Varenr.: 2496
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Spot Spotlampe - Plated brass - Umage
-10%1.236 kr
Før 1.374 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Spot Spotlampe - Plated brass - Umage
-10%1.236 kr
Før 1.374 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria Spot Plated Brass
-10%1.494 kr
Før 1.660 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.119 kr1.119 krKøb
2Lampemesteren DK1.119 kr1.119 krKøb
3Luxlight.dk1.119,2 kr1.119,2 krKøb
4Trenddo1.236 kr1.236 krKøb
5Tendensshop1.236 kr1.236 krKøb
6Hulténs DK1.494 kr1.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.007 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.040 kr.

Den nuværende pris på 1.119 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Asteria Spot Loftlampe Plated Brass UMAGE - Stue - Design - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.119 kr70 kr (7%)
17. maj 20261.049 kr
16. maj 20261.049,25 kr
3. maj 20261.049 kr
2. maj 20261.049,25 kr
21. apr. 20261.049 kr
20. apr. 20261.049,25 kr49,75 kr (5%)
19. apr. 20261.099 kr50 kr (5%)
24. mar. 20261.049 kr42 kr (4%)
11. mar. 20261.007 kr42 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret