Gå til hovedindhold

Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageVæglampebeslagEAN: 5710302022765
Pris fra 1.319 krtil 1.773 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 454 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.167 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1319 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria væglampe kort, mist grå/messing
-20%1.319 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria væglampe kort, mist grå/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria kort væglampe, nuance mist/messing - designet af Søren Ravn Christensen Den korte Asteria væglampe i mist grå har et minimalistisk design med et tidløst udtryk. Lampen har en integreret LED-lyskilde med et behageligt lys, der kan dæmpes via...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022765
Varenr.: 2276
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.319 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Belysningskunst til indendørs brug: UMAGE LED-væglampe Asteria Short Asteria væglampe Short Nuance Mist er designet med stor opmærksomhed for detaljer. Lampen er en del af den ikoniske Asteria-belysningskollektion, der oprindeligt kun omfattede pendellamper, men nu også omfatter bordlamper og væglamper. Lampen har alle de kendetegn, der karakteriserer det oprindelige design, fra den karakteristiske skiveformede skærm til den smukke messingfinish på stativet. Lyskilden er et indbygget LED-modul, der trods sit lave strømforbrug giver en effektiv og vidtrækkende belysning. LED-modulets levetid anslås til op til 50.000 tændtimer, hvorfor denne lampe er udstyret med 10 års producentgaranti. Lampen kan styres via en diskret knap på selve skærmen, som også har en dæmpningsfunktion, hvor du kan justere lysets lysstyrke individuelt. Stativet kan drejes for at ændre lysets retning.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2276
EAN: 5710302022765
Varenr.: 10038905
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Væglampe Kort Nuance Mist - Umage
-20%1.319,2 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Væglampe Kort Nuance Mist - Umage billede

Produktinformation

Asteria Væglampe Kort er et Søren Ravn Christensen design, som Umage har produceret. Man kan mærke hans flair for at designe detaljer. Du kan dæmpe lyset med den diskrete knap, som er placeret ved skærmen. Derudover er lampeskærmen fleksible, så du kan re...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Alu / Silver
EAN: 5710302022765
Varenr.: 2276
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Wall Væglampe - Short - Nuance Mist - Umage
-10%1.484 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria Wall Kort væglampe Ø15 cm Nuance Mist
-10%1.773 kr
Før 1.970 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.319 kr1.319 krKøb
2Lampemesteren DK1.319 kr1.319 krKøb
3Luxlight.dk1.319,2 kr1.319,2 krKøb
4Trenddo1.484 kr1.484 krKøb
5Hulténs DK1.773 kr1.818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.167 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 1.319 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.226 kr.

Den nuværende pris på 1.319 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Asteria Short LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.319 kr82 kr (7%)
19. maj 20261.237 kr
10. maj 20261.236,75 kr
5. maj 20261.237 kr
20. apr. 20261.236,75 kr82,25 kr (6%)
19. apr. 20261.319 kr82,25 kr (7%)
11. apr. 20261.236,75 kr
10. apr. 20261.237 kr
24. mar. 20261.236,75 kr69,75 kr (6%)
11. mar. 20261.167 kr67 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret