Gå til hovedindhold

Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302021829
Pris fra 2.149 krtil 2.699 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.024 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2149 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria medium pendel, sort/messing
-20%2.149 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria medium pendel, sort/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria medium pendel, sort med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria medium pendlen udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk. Pendlen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
Farve: Sort
EAN: 5710302021829
Varenr.: 2182
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%2.159 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Pendel Black er en slank, minimalistisk og flot lampe, som er designet til fremtiden. Lampen kommer med et indbygget LED panel, som er dæmpbar. Asteria fås både som bordlampe, gulvlampe, loftlampe og pendel i to forskellige størrelser. Lampen fås i flere forskellige moderne farver – kombineret med det simple og tidløse design, passer Asteria serien ind i stort set alle hjem. Pendlen har indbygget LED, der kan dæmpes med en ekstern lysdæmper. Vær opmærksom på at anvende en dæmper der passer til produktet. UMAGE har testet en række af de mest almindelige dæmpere fra LK Fuga, så de kan trygt anvendes sammen med Asteria Pendlen. Har du brug for information, er du velkomment til at kontakte vores kundeservice. OBS! Asteria pendlen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendlen op uden baldakin - eksempelvis i forbindelse med en strømskinne. Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice, hvis du har spørgsmål. OBS: alle Asteria pendler på nær Micro kan dæmpes. Umage anbefaler følgende dæmpere: SG LED lysdæmper LEDDIM 0-200W Phillips LPS 100 DK (0-10volt control voltage) LK FUGA® indsats lysdæmper TOUCH IR 350 UNI LK FUGA® indsats lysdæmper MEK-S 300LR LK FUGA® indsats lysdæmper MEK-S 300CR LK FUGA® indsats lysdæmper LED-S 120 VA korresp. LK FUGA® indsats lysdæmper LED 180 TOUCH IR LK FUGA® indsats lysdæmper FUGA LED 250 TOUCH IR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2182
EAN: 5710302021829
Varenr.: 9521902
Gå til SELTA
TrustScore 5 ud af 54,7
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2182 SORT
2.159 kr
Til butik
ASTERIA PENDEL MEDIUM 2182 SORT billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=T55A120]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Asteria pendlen fra Umage er meget minimalistisk i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Lamps
EAN: 5710302021829
Varenr.: 245857
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Medium Pendel Sort - Umage
-20%2.159,2 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Medium - Black / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Medium - Black / Brass - Ø: 43 cm - Umage
-10%2.429 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, sort, Ø43 cm
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.149 kr2.149 krKøb
2Lampemesteren DK2.159 kr2.159 krKøb
3SELTA2.159 kr2.159 krKøb
4Luxlight.dk2.159,2 kr2.159,2 krKøb
5Trenddo2.429 kr2.429 krKøb
6Tendensshop2.429 kr2.429 krKøb
7LampeGuru.dk2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.950 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 2.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.017 kr.

Den nuværende pris på 2.149 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Asteria Pendel Medium Black Asteria medium UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.149 kr125 kr (6%)
29. mar. 20262.024 kr74 kr (4%)
12. feb. 20261.950 kr16 kr (1%)
1. feb. 20261.966 kr33 kr (2%)
14. jan. 20261.999 kr6 kr (0%)
10. jan. 20262.005 kr15 kr (1%)
27. dec. 20252.020 kr4 kr (0%)
26. dec. 20252.024 kr4 kr (0%)
4. dec. 20252.020 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret