Gå til hovedindhold

Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageVæglampebeslagEAN: 5710302022833
Pris fra 1.479 krtil 1.664 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 185 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.327 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1479 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria væglampe lang, mist grå/messing
-20%1.479 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria væglampe lang, mist grå/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria lang væglampe, nuance mist/messing - designet af Søren Ravn Christensen Den lange Asteria væglampe i mist grå har et minimalistisk design med et tidløst udtryk. Lampen har en integreret LED-lyskilde med et behageligt lys, der kan dæmpes via...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022833
Varenr.: 2283
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.479 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Belysningskunst til indendørs brug: UMAGE LED-væglampe Asteria Long Asteria væglampe Long Nuance Mist er designet med stor opmærksomhed for detaljer. Lampen er en del af den ikoniske Asteria-belysningskollektion, der oprindeligt kun omfattede pendellamper, men nu også omfatter bordlamper og væglamper. Lampen har alle de karakteristiske træk, der kendetegner det oprindelige design, fra den unikke skiveformede skærm til den smukke messingfinish på stativet. Lyskilden er et indbygget LED-modul, der trods sit lave strømforbrug giver en effektiv og vidtrækkende belysning. LED-modulets levetid anslås til op til 50.000 tændtimer, hvorfor denne lampe er udstyret med 10 års producentgaranti. Lampen kan styres via en diskret knap på selve skærmen, som også har en dæmpningsfunktion, hvor du kan justere lysets lysstyrke individuelt. Stativet kan drejes for at ændre lysets retning. Bemærk, at alle Asteria-væglamper fra UMAGE skal installeres med kabel og adapter – de kan ikke fastkables.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2283
EAN: 5710302022833
Varenr.: 10038914
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Asteria Væglampe Lang Nuance Mist - Umage
-20%1.479,2 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Væglampe Lang Nuance Mist - Umage billede

Produktinformation

Asteria Væglampe Lang er designet af Søren Ravn Christensen, og Umage er producenten bag. Han har en god sans for at designe detaljer. Der sidder en diskret knap ved skærmen, hvor du kan dæmpe for lyset. Det er en fleksibel lampeskærm, som gør det muligt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Alt umage (-eos)
Farve: Alu / Silver
EAN: 5710302022833
Varenr.: 2283
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Wall Væglampe - Long - Nuance Mist - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.479 kr1.479 krKøb
2Lampemesteren DK1.479 kr1.479 krKøb
3Luxlight.dk1.479,2 kr1.479,2 krKøb
4Trenddo1.664 kr1.664 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.327 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 1.479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.381 kr.

Den nuværende pris på 1.479 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Asteria Long LED-væglampe, grå/messing, stik UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.479 kr92 kr (7%)
21. maj 20261.387 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.386 kr
16. maj 20261.386,75 kr
3. maj 20261.386 kr
2. maj 20261.386,75 kr
28. apr. 20261.386 kr
20. apr. 20261.386,75 kr92,25 kr (6%)
19. apr. 20261.479 kr92,25 kr (7%)
11. apr. 20261.386,75 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret