Gå til hovedindhold

ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASRockEAN: 4711581493834
Pris fra 788 krtil 1.069 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 281 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 788 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
788 kr
Til butik
ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, micro ATX, LGA1851 sokkel, H810 Chipset, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1, Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBU80-A0UAYZ
EAN: 4711581493834
Varenr.: 3461566
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock H810M-X Gen5 WiFi Micro ATX LGA1851 sokkel Intel H810
792 kr
Til butik
ASRock H810M-X Gen5 WiFi Micro ATX LGA1851 sokkel Intel H810 billede

Produktinformation

ASRock H810M-X Gen5 WiFi - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - H810 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBU80-A0UAYZ
EAN: 4711581493834
Varenr.: 1003857776
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock H810M-X Gen5 WiFi - Intel H810, LGA 1851, micro ATX bundkort
-1%1.049 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock H810M-X Gen5 WiFi - Intel H810, LGA 1851, micro ATX bundkort billede

Produktinformation

Stabilt micro ATX bundkort til moderne Intel-systemerASRock H810M-X Gen5 WiFi er et kompakt micro ATX bundkort til dig, der vil bygge en driftssikker PC med de nyeste Intel-processorer. Det understøtter LGA 1851 og Intel Core Ultra (Series 2) og leverer hurtig netværkstilslutning, fleksibel lagring og klar lyd i 7.1 kanaler. Med indbygget Wi‑Fi 6, 2,5G Ethernet og Bluetooth 5,3 er du godt dækket ind - uanset om du gamer, streamer eller arbejder.Gennemtænkt tilslutning og opgraderingsmulighederBundkortet byder på DDR5 DIMM-slots i dual-channel (op til 128 GB), én M.2-slot til SSD samt fire SATA III-porte. På bagpanelet finder du HDMI og DisplayPort 1.4, så du nemt kan tilslutte skærme, samt USB 3.2 Gen 1 Type‑A og USB 2.0 til dit tilbehør. PCIe x16 Gen5 giver et solidt fundament til moderne grafikkort, mens PCIe x1 Gen4 åbner for ekstra udvidelser. UEFI AMI BIOS gør opsætningen enkel.Byg en alsidig PCASRock H810M-X Gen5 WiFi passer til kompakte builds, hvor du ønsker hurtigt netværk, stabil strøm og pålidelig lyd uden at fylde hele kabinettet. Antenner medfølger, så du er klar til trådløst net allerede fra start.Formfaktor: micro ATXChipsæt: Intel H810Sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Understøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: 2 × DDR5 DIMM, dual‑channel, maks. 128 GB, Non‑ECC, unbufferedLagring: 1 × M.2, 4 × SATA IIIUdvidelse: 1 × PCIe x16 Gen5, 1 × PCIe x1 Gen4, 1 × M.2 (M)Netværk: 2,5G Ethernet (Dragon RTL8125BG), Wi‑Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5,3Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 1 × HDMI, 1 × DisplayPort 1.4, 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 4 × USB 2.0, 1 × RJ‑45, lydind-/udgange, mikrofonInterne headers: 2 × USB 3.2 Gen 1, 1 × USB 2.0, TPM, RGB LED, frontlydKølere/strøm: 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, 1 × CPU‑blæser, 1 × kabinetblæserBIOS: U...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.06g
EAN: 4711581493834
Varenr.: 2141147
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock H810M-X Gen5 WiFi - Intel H810, LGA 1851, micro ATX bundkort
-1%1.069 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK788 kr827 krKøb
2CompuMail DK792 kr792 krKøb
3Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
4Vivas DK1.069 kr1.148 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 62 dage. Laveste pris i perioden er 788 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 840 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 816 kr.

Den nuværende pris på 788 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for ASRock H810M-X Gen5 WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - H810 Bundkort - Intel H810 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026788 kr4 kr (1%)
28. maj 2026792 kr27 kr (3%)
17. apr. 2026819 kr21 kr (3%)
13. apr. 2026840 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026839 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret