Gå til hovedindhold

ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASRockEAN: 4711581494152
Pris fra 1.060 krtil 1.349 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 289 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1060 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock B860M Rock WiFi Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.060 kr
Til butik
ASRock B860M Rock WiFi Micro ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASRock B860M Rock WiFi - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBU60-A0UAYZ
EAN: 4711581494152
Varenr.: 1003870186
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.083 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock B860M Rock WiFi - Intel B860, LGA 1851, micro ATX bundkort
1.329 kr
Til butik
ASRock B860M Rock WiFi - Intel B860, LGA 1851, micro ATX bundkort billede

Produktinformation

Bundkort til stærke Intel-bygASRock B860M Rock WiFi er et micro ATX bundkort til dig, der vil bygge en moderne PC med Intel. Det understøtter LGA 1851-processorer i Intel Core Ultra (Series 2), så du får en solid platform til gaming, arbejde og hverdagsbrug. Med integreret Wi‑Fi 6E og 2,5 Gb Ethernet er du klar til hurtig netværkstilslutning fra start.Design og tilslutninger i balanceBundkortet bruger Intel B860-chipsettet og har to DIMM-slots til DDR5-hukommelse i dual-channel - op til 128 GB ikke‑ECC. Lagring klares via M.2 og SATA III, og et PCIe x16 (Gen 5) giver plads til grafikkort, mens et PCIe x1 (Gen 4) håndterer ekstra udvidelser. Til fronten findes bl.a. USB 3.2 Gen 1, RGB‑header og TPM‑stik. Lyden leveres af Realtek ALC897 med 7.1-kanalers output.Moderne I/O og trådløstBagpanelet byder på HDMI og DisplayPort 1.4 til integreret grafik, USB 3.2 Gen 2x2 Type‑C, flere USB‑A, RJ‑45 2,5G, mikrofon og line‑in. Indbygget Bluetooth 5.3 gør det nemt at forbinde trådløse enheder. Der medfølger antenner og SATA‑kabler, så du hurtigt kan komme i gang.Platform: Intel B860 chipset, LGA 1851Formfaktor: micro ATX (24,4 × 21,8 cm)Processorserier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: 2× DIMM DDR5, dual‑channel, op til 128 GB, Non‑ECCLyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerNetværk: 2,5 Gb Ethernet (Dragon RTL8125AG), Wi‑Fi 6E, Bluetooth 5.3Lagring: 1× M.2 (M), 4× SATA IIIUdvidelse: 1× PCIe x16 (Gen 5), 1× PCIe x1 (Gen 4)Intern I/O: 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, CPU‑blæser, 2× kabinetblæser, 24‑pin ATX, RGB‑header, TPMBagpanel: 1× USB‑C 3.2 Gen 2x2, 3× USB‑A 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 1× HDMI, 1× DisplayPort 1.4, 1× RJ‑45, mic‑in, line‑inBIOS: UEFI AMI, 256 MbitHDCP: Ja, version 2.3...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.14g
EAN: 4711581494152
Varenr.: 2141145
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock B860M Rock WiFi - Intel B860, LGA 1851, micro ATX bundkort
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.060 kr1.060 krKøb
2Proshop DK1.083 kr1.083 krKøb
3Boligcenter DK1.329 kr1.329 krKøb
4Vivas DK1.349 kr1.428 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 63 dage. Laveste pris i perioden er 1.060 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.074 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.067 kr.

Den nuværende pris på 1.060 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for ASRock B860M Rock WiFi - motherboard - micro ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 20261.060 kr14 kr (1%)
1. apr. 20261.074 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret