Gå til hovedindhold

ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASRockEAN: 4711581494183
Pris fra 1.323 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 396 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.197 kr 28. mar.

Sammenlign priser på ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1323 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock B860 Challenger WiFi White ATX LGA1851 sokkel Intel B860
1.323 kr
Til butik
ASRock B860 Challenger WiFi White ATX LGA1851 sokkel Intel B860 billede

Produktinformation

ASRock B860 Challenger WiFi White - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - B860 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBUB0-A0UAYZ
EAN: 4711581494183
Varenr.: 1003857778
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.342 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock B860 Challenger WiFi White - Intel B860, LGA 1851, ATX bundkort
1.699 kr
Til butik
ASRock B860 Challenger WiFi White - Intel B860, LGA 1851, ATX bundkort billede

Produktinformation

Fordele ved ATX bundkort til gaming og kraftige pc-bygASRock B860 Challenger WiFi White er et hvidt ATX Intel B860-bundkort til LGA 1851, skabt til stabile og moderne pc-byg. Med understøttelse af Intel Core Ultra (Series 2) processorer, lynhurtig DDR5-hukommelse og integreret Wi‑Fi 7 samt 2,5G Ethernet får du en stærk platform til gaming, skaberkraft og hverdagens multitasking.Hurtig tilslutning og udvidelseBundkortet leverer fleksibel lagring med PCI Express 5.0 M.2, ekstra M.2-slots og SATA III, plus RAID 0/1/5/10. Der er rigeligt med interne USB-headerne, RGB-header og blæsere til effektiv køling. På bagpanelet finder du bl.a. HDMI 2.1, mange USB-porte inkl. USB‑C, samt stik til de medfølgende Wi‑Fi-antenner. Realtek ALC897 sørger for 7.1-kanals lyd i høj kvalitet, og UEFI BIOS med Flashback gør opdatering nem.Formfaktor: ATXChipset: Intel B860Sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Processorserier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: DDR5, op til 256 GB, 4 DIMM, dual-channel, non‑ECC, understøttede hastigheder op til 8.666 MHzNetværk: 2,5G Ethernet (Dragon RTL8125BG), Wi‑Fi 7, Bluetooth 5,4Lagring: PCIe 5.0 M.2 + yderligere M.2 (PCIe 4.0), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen 5, 1× PCIe x16 Gen 4, flere M.2-slots (op til 2280)Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× USB‑C (Gen 1), 6× USB‑A Gen 1, 2× USB‑A Gen 2, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, lydind/ud, mikrofonInterne forbindelser: 4× SATA III, 9× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 2, 8× USB 2.0, TPM, 2× CPU‑blæser, 4× kabinetblæser, vandpumpe, 24‑pin ATX, 12V, EATX 8‑pin, frontpanel, frontlyd, RGB‑headerLyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBIOS: UEFI AMI, 256 Mbit, BIOS FlashbackOperativsystem: Windows 11 x64Dimensioner: Bredde: 24,4 cm, Dybde: 30,5 cmFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.1g
EAN: 4711581494183
Varenr.: 2141146
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock B860 Challenger WiFi White - Intel B860, LGA 1851, ATX bundkort
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.323 kr1.323 krKøb
2Proshop DK1.342 kr1.342 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 79 dage. Laveste pris i perioden er 1.197 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 1.332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.308 kr.

Den nuværende pris på 1.323 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for ASRock B860 Challenger WiFi White - motherboard - ATX - LGA1851 Socket - B860 Bundkort - Intel B860 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.323 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.324 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.323 kr23 kr (2%)
2. maj 20261.300 kr32 kr (2%)
22. apr. 20261.332 kr135 kr (11%)
28. mar. 20261.197 kr135 kr (10%)
19. mar. 20261.332 kr3 kr (0%)
16. mar. 20261.329 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret