Gå til hovedindhold

ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASRockBundkortEAN: 4711581490376
Pris fra 918 krtil 1.169 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 867 kr 27. mar.

Sammenlign priser på ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 918 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5
918 kr
Til butik
ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5 billede

Produktinformation

ASRock B850M Pro-A WiFi - mATX - Socket AM5 - WiFi 6E - 4x DDR5 slots - HDMI 2.1 - DisplayPort 1.4 - Dragon RTL8125BG

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBR9-A0UAYZ
EAN: 4711581490376
Varenr.: 1002936294
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.012 kr
Til butik
ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBR90-A0UAYZ
EAN: 4711581490376
Varenr.: 3325876
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5
-11%1.059 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5 billede

Produktinformation

ASRock B850M Pro-A WiFi - mATX - Socket AM5 - WiFi 6E - 4x DDR5 slots - HDMI 2.1 - DisplayPort 1.4 - Dragon RTL8125BGGenereltChipsættype: AMD B850Kompatible processorer: Ryzen (understøtter Ryzen 7000/8000/9000 Serien)Max antal processorer: 1Processor-socket: Socket AM5Produkttype: Bundkort - micro ATXUnderstøttet RAMBus Clock: 4000 MHz (O.C.)Egenskaber: AMD EXPO-teknologi, dobbelt kanal hukommelses arkitekturMaks. størrelse: 256 GBRegistreret eller buffer: Ikke bufferetTeknologi: DDR5Understøttet RAM-integritetskon: Ikke-ECC, on-die ECCAudioAudio codec: Realtek ALC897Overensstemmelsesstandarder: High Definition AudioType: HD Audio (8-kanaler)LANNetværk controller: Dragon RTL8125BGNetværks interfaces: 2.5 Gigabit Ethernet802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)Bluetooth 5.2Ekspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 1 x CPU | 4 x DIMM 288-pins | 1 x PCIe 5.0 x16 | 1 x PCIe 4.0 x4 | 1 x M.2 socket (2230 M.2 Key E-åbning) | 3 x M.2 socket (2280 M.2 Key M-åbning)Grænseflade (lagring): SATA-600 -stikforbindelser: 4 x 7pin Seriel ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 5.0 -stikforbindelser: 1 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | PCIe 4.0 -stikforbindelser: 2 x M.2 - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10Interface:

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.25g
EAN: 4711581490376
Varenr.: 1816847
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5
-11%1.079 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock B850M Pro-A WiFi mATX AM5
1.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK918 kr918 krKøb
2Proshop DK1.012 kr1.012 krKøb
3Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
4Vivas DK1.079 kr1.148 krKøb
5Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 180 dage. Laveste pris i perioden er 867 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 1.033 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 962 kr.

Den nuværende pris på 918 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for ASRock B850M Pro-A WiFi Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 2026918 kr2 kr (0%)
10. maj 2026916 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026918 kr64 kr (7%)
28. apr. 2026982 kr5 kr (1%)
27. apr. 2026987 kr22 kr (2%)
25. apr. 2026965 kr3 kr (0%)
22. apr. 2026962 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026963 kr43 kr (5%)
18. apr. 2026920 kr5 kr (1%)
17. apr. 2026915 kr48 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret