Gå til hovedindhold

ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASRockBundkortEAN: 4711581490819
Pris fra 701 krtil 819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 118 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 539 kr 14. apr.

Sammenlign priser på ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 701 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock A620AM-X Micro ATX AM5 Socket
701 kr
Til butik
Asrock A620AM-X Micro ATX AM5 Socket billede

Produktinformation

Asrock A620AM-X - ATX - Socket AM5 - 2x DDR5 slots - HDMI 2.1, DP 1,4 - USB 3.2 - Realtek RTL8125BG

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBST0-A0UAYZ
EAN: 4711581490819
Varenr.: 1003550471
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock A620AM-X Bundkort - AMD A620A - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
707 kr
Til butik
ASRock A620AM-X Bundkort - AMD A620A - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD A620A chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Dragon RTL8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBST0-A0UAYZ
EAN: 4711581490819
Varenr.: 3420068
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
736 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock A620AM-X - AMD A620 AM5 micro ATX bundkort
799 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Asrock A620AM-X Micro ATX AM5 Socket
819 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock A620AM-X - AMD A620 AM5 micro ATX bundkort
819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK701 kr701 krKøb
2Proshop DK707 kr746 krKøb
3CS MEGASTORE DK736 kr775 krKøb
4Boligcenter DK799 kr799 krKøb
5Ultrashop819 kr819 krKøb
6Vivas DK819 kr898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 144 dage. Laveste pris i perioden er 539 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 715 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 617 kr.

Den nuværende pris på 701 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for ASRock A620AM-X - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD A620A Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026701 kr1 kr (0%)
27. maj 2026700 kr10 kr (1%)
26. maj 2026710 kr5 kr (1%)
25. maj 2026715 kr78 kr (12%)
14. maj 2026637 kr98 kr (18%)
14. apr. 2026539 kr11 kr (2%)
7. apr. 2026550 kr12 kr (2%)
31. mar. 2026562 kr10 kr (2%)
30. mar. 2026572 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026573 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret