Gå til hovedindhold

Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid

Arne Jacobsen ClocksVægureEAN: 5709513436324
Pris fra 1.248,61 krtil 1.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 750,39 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.204 kr 24. maj

Sammenlign priser på Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1248.61 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Roman Vægur Ø 21 cm
-27%1.248,61 kr
Før 1.720 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Roman Vægur Ø 21 cm billede

Produktinformation

Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen Roman Vægur Ø 21 cm

Produktspecifikationer

Kategori: Vægure
EAN: 5709513436324
Varenr.: 18415-02
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Arne Jacobsen - Roman Vægur - ø21 Cm
1.529,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid
1.541 kr
Til butik
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid billede

Produktinformation

En dansk designklassiker med arkitektoniske rødder, Arne Jacobsens romerske vægur, er et tidløst stykke dansk designhistorie, der oprindeligt blev skabt i 1940'erne til Aarhus Rådhus. Uret er designet af Arne Jacobsen i samarbejde med Erik Møller og har elegante romertal og en perfekt afbalanceret æstetik, der afspejler principperne i den modernistiske arkitektur. Uanset om det hænger i din stue, dit køkken eller på dit kontor, bringer dette ikoniske ur arv, harmoni og præcision til din væg. Fås i størrelserne: 16 cm, 21 cm, 29 cm, 48 cm, Farve: Hvid urskive med sorte romertal, Kasse: Aluminium, Glas: Mineralglas, Urværk: Lydløst japansk RHYTME-kvarts, Batteri: 1x AA (medfølger ikke), Designår: 1940'erne – til Aarhus Rådhus, Et sandt symbol på dansk modernisme, Et funktionelt prydstykke, der forener klassiske detaljer med ren enkelhed – skabt til at holde i generationer. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Væg ure
EAN: 5709513436324
Varenr.: D42297
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arne Jacobsen - Roman Vægur Ø21 cm sort/hvid
-20%1.600 kr
Før 1.999,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
AJ Vægur Roman Ø21 - Rosendahl
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK1.248,61 kr1.248,61 krKøb
2Gucca.dk1.529,95 kr1.529,95 krKøb
3Teknikproffset DK1.541 kr1.600 krKøb
4Rikki Tikki Shop1.600 kr1.600 krKøb
5Luxlight.dk1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid

PriceData har fulgt prisen på Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.200 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.455 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.253 kr.

Den nuværende pris på 1.248,61 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – Ø21 cm – Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.248,61 kr44,61 kr (4%)
24. maj 20261.204 kr33,81 kr (3%)
23. maj 20261.237,81 kr33,81 kr (3%)
11. maj 20261.204 kr30,71 kr (2%)
10. maj 20261.234,71 kr30,71 kr (3%)
8. maj 20261.204 kr32,15 kr (3%)
7. maj 20261.236,15 kr32,15 kr (3%)
1. maj 20261.204 kr37,68 kr (3%)
30. apr. 20261.241,68 kr37,68 kr (3%)
29. apr. 20261.204 kr39,82 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret