Gå til hovedindhold

Giorgio Armani Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml

Giorgio ArmaniParfume og eau de cologneMediterran friskhedElegant dagligdags parfumeEAN: 3605521172587

Forfriskende blomsterduft med citron, jasmin og cedertræ. En elegant aquatisk parfume inspireret af Middelhavet og italiensk riviera. Læs mere

Pris fra 463 krtil 910 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 447 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 452 kr 7. maj

Sammenlign priser på Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 463 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gioia 50 ml
463 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml
487 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giorgio Armani - Acqua Di Gioia EDP 50 ml
549 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Armani Acqua Di Gioia Eau De Parfum 50ml
-25%630 kr
Før 840 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Giorgio Armani - Acqua Di Gioia Eau de Parfum - 50 ml
-24%649 kr
Før 850 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Giorgio Armani Acqua Di Gioia EdP (50ml)
-31%662 kr
Før 954 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani Acqua Di Gioia EDP For Women 50 ml
-26%675,26 kr
Før 910 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Armani Acqua di Gioia Eau de Parfum - 50 ml
694 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gioia Eau De Parfum 50 ml
725 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Giorgio Armani Acqua di Gioia EdP 50 ml
910 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK463 kr502 krKøb
2Teknikproffset DK487 kr536 krKøb
3Beautycos DK549 kr549 krKøb
4Cocopanda DK630 kr630 krKøb
5BilligParfume.dk649 kr649 krKøb
6Bangerhead DK662 kr662 krKøb
7NiceHair.dk675,26 kr675,26 krKøb
8NordicFeel DK694 kr694 krKøb
9EauDeParfum.dk725 kr725 krKøb
10Lyko DK910 kr910 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Giorgio Armani Acqua Di Gioia Eau De Parfum 50ml

Giorgio Armani

Forfriskende blomsterduft med citron, jasmin og cedertræ. En elegant aquatisk parfume inspireret af Middelhavet og italiensk riviera.

• blomsterparfume
• aquatisk duft
• citrusparfume
• kvindeparfume
• Armani parfume
• mediterran duft
• jasmin parfume
• cedertræ duft
• Elegant dagligdags parfume
• Mediterran friskhed

Beskrivelse

Giorgio Armani Acqua Di Gioia er en forfriskende aquatisk blomsterduft der fanger glæden ved Middelhavet. Med topnoter af citron og mynte, hjerte af jasmin og pæon, samt base af cedertræ og labdanum. Den elegante duft er inspireret af Italiens mediterrane kyst og kombinerer serenitet med spænding. Parfumen åbner med livlige citrusnoter, afslører et hjerte af berusende jasmin og efterlader varmen fra cedertræ. Acqua Di Gioia repræsenterer den maritime glæde og er perfekt til kvinder som ønsker en sofistikeret og frisk duft til daglig brug eller særlige lejligheder.

Specifikationer

volumen:50 ml
topnoter:Citron, mynte
bundnoter:Cedertræ, labdanum, råsukker
hovednoter:Citron, jasmin, cedertræ
målgruppe:Kvinder
duftfamilie:Blomster, aquatisk
hjertenoter:Jasmin, pæon, rosenpeber
produkttype:Eau de Parfum (EdP)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Giorgio Armani Acqua Di Gioia?

Som Eau de Parfum holder duften typisk 6-8 timer på huden, afhængigt af hudtype og påføringssted.

Til hvilke lejligheder passer denne parfume?

Acqua Di Gioia er perfekt til daglig brug, kontor, sommermåneder og alle lejligheder hvor du ønsker en frisk og elegant duft.

Hvilken årstid passer parfumen bedst til?

Den friske aquatiske karakter gør den ideel til forår og sommer, men kan også bruges året rundt til friske duftoplevelser.

Er parfumen velegnet til sensitiv hud?

Som med alle parfumer anbefales det at teste på et lille hudområde først. Produktet indeholder alkohol som kan irritere meget sensitiv hud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml i 167 dage. Laveste pris i perioden er 452 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 493 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 481 kr.

Den nuværende pris på 463 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Armani Acqua Di Gioia Edp Spray carton @ 21 bottle x 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026463 kr11 kr (2%)
7. maj 2026452 kr11 kr (2%)
17. apr. 2026463 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026467 kr6 kr (1%)
28. mar. 2026473 kr7 kr (1%)
27. mar. 2026480 kr13 kr (3%)
9. feb. 2026493 kr10 kr (2%)
8. feb. 2026483 kr8 kr (2%)
7. feb. 2026475 kr9 kr (2%)
6. feb. 2026484 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret