Gå til hovedindhold

Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

NordluxLamperMinimalistisk designHavebelysning og udendørsEAN: 5704924004681

Nordlux Arki 100 Sort havelampe med minimalistisk design og kuppelformet skærm. Designet af Bønnelycke MDD til nordiske hjem med IP54 beskyttelse. Læs mere

Pris fra 899 krtil 1.300 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 830 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Arki havelampe, sort
899 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Arki 100 udendrs bedlampe, E27, sort - Nordlux
949 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Arki havelampe, sort
949 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Arki 100 havelampe E27, sort
-33%999 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Arki 100 - Havelampe - Sort
999 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Arki havelampe, sort
1.055 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Arki havelampe, sort
1.099 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde
-26%1.110 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Arki 100 Havelampe Sort - Nordlux
-20%1.199,96 kr
Før 1.499,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Arki 100 havelampe sort
1.300 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl899 kr899 krKøb
2WATTOO.DK949 kr949 krKøb
3LampeGuru.dk949 kr949 krKøb
4Lamper.dk999 kr999 krKøb
5Homeshop DK999 kr999 krKøb
6BilligVVS DK1.055 kr1.055 krKøb
7Greenline1.099 kr1.099 krKøb
8Lampemesteren DK1.110 kr1.110 krKøb
9Luxlight.dk1.199,96 kr1.199,96 krKøb
10Proshop DK1.300 kr1.300 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Arki 100 Havelampe Sort

Nordlux

Nordlux Arki 100 Sort havelampe med minimalistisk design og kuppelformet skærm. Designet af Bønnelycke MDD til nordiske hjem med IP54 beskyttelse.

• havelampe
• udendørslampe
• nordlux arki
• arkitektlampe
• pullert
• havebelysning
• bedlampe
• Havebelysning og udendørs
• Minimalistisk design

Beskrivelse

Nordlux Arki 100 Havelampe Sort er en elegant udendørslampe designet af danske Bønnelycke MDD. Den kendetegnes ved sin smukke kuppellignende skærm og minimalistiske, rene linjer inspireret af den klassiske arkitektlampe. Lampen balancerer smukt enkelhed med raffinement og giver det perfekte lys til indgangspartiet, indkørslen, terrassen eller ethvert andet uderum. Med E27 fatning (maks 20W), IP54 beskyttelse og matteret glasafskærmning leverer den både funktionalitet og stil. Den sort metalfinish passer perfekt til moderne havemiljøer og nordisk designtradition.

Specifikationer

farve:Sort
serie:Arki
vægt:2.57 kg
højde:100 cm
garanti:2 år
ip_grad:IP54
designer:Bønnelycke MDD
dæmpbar:Ja (vælg dæmpbar pære)
max_watt:20W
materiale:Metal
spænding:220-240V
fatningstype:E27
skærmdiameter:20 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er lampen vandtæt?

Ja, Arki 100 har IP54 beskyttelse som beskytter mod støv og sprøjtevand fra alle retninger.

Hvilken pære skal jeg bruge?

Lampen bruger E27 pære på maksimalt 20W. Pære er ikke inkluderet og skal tilkøbes.

Kan lampen tåle danske vejrforhold?

Ja, den er designet til nordiske forhold og er velegnet til brug i danske haver året rundt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 830 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.005 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 886 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Arki 100 havelampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026899 kr30 kr (3%)
11. maj 2026929 kr30 kr (3%)
4. maj 2026899 kr20 kr (2%)
3. maj 2026879 kr49 kr (6%)
26. apr. 2026830 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026831 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026832 kr47 kr (5%)
23. apr. 2026879 kr45 kr (5%)
22. apr. 2026834 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026835 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret