Gå til hovedindhold

ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm

Pris fra 546 krtil 689 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 546 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm
546 kr
Til butik
ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM5, AM4, LGA1700, LGA1851) - copper base with skiving fins - 120 mm - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: ARCTIC
Artikel nr.: ACFRE00186A
EAN: 4895265000232
Varenr.: 1003575297
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Arctic Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB - CPU Vandkøling
549 kr
Til butik
Arctic Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1700 / LGA1851, køler RPM: 600 - 3000 ± 10%, køler CFM: max 77, statisk lufttryk: max 6.9 mmH₂O, PWM styret, 240mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, hvid med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Arctic
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: ACFRE00186A
EAN: 4895265000232
Varenr.: 3375462
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU vandkøler ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A‑RGB, hvid, 120 mm
-17%649 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
CPU vandkøler ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A‑RGB, hvid, 120 mm billede

Produktinformation

ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM5, AM4, LGA1700, LGA1851) - copper base with skiving fins - 120 mm - hvidGenereltBredde: 27.7 cmDybde: 12 cmFarve: HvidForsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt: 17.1 cm x 29.4 cm x 14.2 cm / 2.055 kgHøjde: 6.6 cmPakke Indhold: Termisk pasta MX-6 (0,8 g)Produkttype: Processors flydende kølesystemVægt: 1.665 kgVarmeafleder & blæserAntal blæsere: 2Blæser diameter: 120 mmBlæser med kugleleje: Strømningsdynamisk lejeBlæser-højde: 25 mmEgenskaber: Puls-bredde modulation (PWM) support800 - 2800 rpm pumpemotorhastighedrør (450 mm)ARGB fansadresserbar RGB LED12 ARGB LEDerKompatibel med: Socket AM5Socket AM4LGA1700 SocketLGA1851 SocketLuftstrøm: 77 cfmLufttryk: 6.9 mmMateriale til varmeafleder: Copper base with skiving finsOmdrejningshastighed: 600-3000 rpmRadiatormål: 277 mm x 120 mm x 38 mmRadiatormateriale: AluminiumRated Strøm: 0.33 ARated Voltage: 12 VStik: 4-pin PWM, 3-pin ARGB-stikforbindelseDiverseEgenskaber: Integreret kabeladministrationProdu...

Produktspecifikationer

Mærke: Arctic
Kategori: CPU luftkølere
Vægt: 1.99g
EAN: 4895265000232
Varenr.: 1968505
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU vandkøler ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A‑RGB, hvid, 120 mm
-16%669 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm
689 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK546 kr546 krKøb
2Proshop DK549 kr588 krKøb
3Boligcenter DK649 kr649 krKøb
4Vivas DK669 kr738 krKøb
5Ultrashop689 kr689 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm

PriceData har fulgt prisen på ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 546 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 586 kr.

Den nuværende pris på 546 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for ARCTIC Liquid Freezer III Pro 240 A-RGB Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026546 kr2 kr (0%)
22. maj 2026548 kr16 kr (3%)
21. maj 2026564 kr6 kr (1%)
20. maj 2026570 kr3 kr (1%)
19. maj 2026567 kr2 kr (0%)
18. maj 2026565 kr2 kr (0%)
17. maj 2026567 kr2 kr (0%)
15. maj 2026565 kr2 kr (0%)
14. maj 2026567 kr3 kr (1%)
13. maj 2026564 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret