Gå til hovedindhold

Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025)

AppleHåndholdt enhed – tilbehørEAN: 0195949776175
Pris fra 888 krtil 1.189 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 301 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 865 kr 12. maj

Sammenlign priser på Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 888 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple Pencil 1st Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth
888 kr
Til butik
Apple Pencil 1st Generation - Aktiv skrivestift - Bluetooth billede

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Tilbehør
Farve: 2
Artikel nr.: MYQW3ZM/A
EAN: 0195949776175
Varenr.: 21984250
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025)
889 kr
Til butik
Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) billede

Produktinformation

Apple Pencil gør iPad-oplevelsen endnu bedre og giver dig flere muligheder for at være kreativ. Den er følsom over for tryk og hældning, så du kan nemt variere stregens tykkelse, tilføje diskrete skygger og lave en lang række kreative og kunstneriske effekter. Præcis som med en almindelig blyant, men med præcision helt ned på pixelniveau. Apple Pencil (1. generation) forbindes og oplades via Lightning. Æskens indhold Apple Pencil Lightning-stik Ekstra spids USB‑C til Apple Pencil-mellemstik (kræves til opladning og pardannelse med iPad (A16) og iPad, 10. generation)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Tablet Andet Tilbehoer
Artikel nr.: MYQW3ZM/A
EAN: 0195949776175
Varenr.: 3345521
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple Pencil Hvid Aktiv skrivestift
930 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple Pencil (Gen 1)
949 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Pencil (1. Generation) Hvid
999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stylus til iPad - Apple Pencil (1. generation) - hvid
-2%1.069 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stylus til iPad - Apple Pencil (1. generation) - hvid
-2%1.089 kr
Før 1.109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple Pencil Hvid Aktiv skrivestift
1.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK888 kr927 krKøb
2Proshop DK889 kr928 krKøb
3CompuMail DK930 kr930 krKøb
4Av-Cables DK949 kr949 krKøb
5Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
6Boligcenter DK1.069 kr1.069 krKøb
7Vivas DK1.089 kr1.158 krKøb
8Ultrashop1.189 kr1.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025)

PriceData har fulgt prisen på Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) i 134 dage. Laveste pris i perioden er 865 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 895 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 886 kr.

Den nuværende pris på 888 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Apple Pencil (1st Generation) incl. USB-C to Pencil Adapter (2025) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026888 kr2 kr (0%)
28. maj 2026890 kr1 kr (0%)
19. maj 2026891 kr26 kr (3%)
12. maj 2026865 kr26 kr (3%)
10. feb. 2026891 kr26 kr (3%)
7. feb. 2026865 kr26 kr (3%)
23. jan. 2026891 kr1 kr (0%)
22. jan. 2026890 kr1 kr (0%)
21. jan. 2026891 kr2 kr (0%)
20. jan. 2026893 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret