Gå til hovedindhold

Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk

AppleEAN: 0195950717136
Pris fra 18.048 krtil 19.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.951 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18.030 kr 23. maj

Sammenlign priser på Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 18048 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple MacBook Pro 14.2 24GB 1TB Apple M5 Pro 16-core Silver
18.048 kr
Til butik
Apple MacBook Pro 14.2 24GB 1TB Apple M5 Pro 16-core Silver billede

Produktinformation

Apple MacBook Pro 14.2 24GB 1TB Apple M5 Pro 16-core SilverE-mærket, Pricerunner Købsgaranti, fri fragt og dag-til-dag levering.

Produktspecifikationer

Kategori: Macbook
EAN: 0195950717136
Varenr.: Apple MacBook Pro 14.2 24GB 1TB Apple M5 Pro 16-co
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Pro 14.2" 24GB 1TB Apple M5 Pro 16-core Sølv
18.592 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk
18.768 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Pro - 14.2" | M5 Pro | 24GB | 1TB | Silver
18.971 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Macbook Pro (2026) Sølv Apple M5 Pro 15/16 24gb 1000gb 14.2 tommer
19.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk18.048 kr18.048 krKøb
2CompuMail DK18.592 kr18.592 krKøb
3CS MEGASTORE DK18.768 kr18.768 krKøb
4Proshop DK18.971 kr18.971 krKøb
5Dustin DK19.999 kr20.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk

PriceData har fulgt prisen på Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk i 86 dage. Laveste pris i perioden er 18.030 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 19.840 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18.279 kr.

Den nuværende pris på 18.048 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 16-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 14.2 3024 x 1964 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202618.048 kr8 kr (0%)
31. maj 202618.056 kr1 kr (0%)
30. maj 202618.057 kr1 kr (0%)
24. maj 202618.058 kr28 kr (0%)
23. maj 202618.030 kr5 kr (0%)
22. maj 202618.035 kr5 kr (0%)
21. maj 202618.040 kr12 kr (0%)
20. maj 202618.052 kr12 kr (0%)
19. maj 202618.064 kr6 kr (0%)
18. maj 202618.070 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret