Gå til hovedindhold

Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe

AppleEAN: 0195950712735
Pris fra 21.484 krtil 22.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.515 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 21.093 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21484 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe
21.484 kr
Til butik
Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe billede

Produktinformation

Apple MacBook Pro - M5 Pro - M5 Pro 20-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 16.2" 3456 x 2234 @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - sølv - kbd: dansk

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MGE44DK/A
EAN: 0195950712735
Varenr.: 1003969305
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple Macbook Pro 16.2 M5 Pro 24GB 1TB Silver
21.546 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Pro - 16.2" | M5 Pro | 24GB | 1TB | Silver
21.809 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Macbook Pro (2026) Sølv Apple M5 Pro 18/20 24gb 1000gb 16 tommer
22.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK21.484 kr21.484 krKøb
2Salgsbutikken.dk21.546 kr21.546 krKøb
3Proshop DK21.809 kr21.809 krKøb
4Dustin DK22.999 kr23.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe

PriceData har fulgt prisen på Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe i 85 dage. Laveste pris i perioden er 21.093 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 22.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21.441 kr.

Den nuværende pris på 21.484 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Apple MacBook Pro 16.2" 3456 x 2234 M5 Pro 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202621.484 kr329 kr (2%)
27. maj 202621.155 kr128 kr (1%)
24. maj 202621.283 kr263 kr (1%)
23. maj 202621.546 kr382 kr (2%)
22. maj 202621.164 kr124 kr (1%)
15. maj 202621.288 kr119 kr (1%)
14. maj 202621.169 kr315 kr (1%)
13. maj 202621.484 kr253 kr (1%)
12. maj 202621.231 kr43 kr (0%)
11. maj 202621.188 kr105 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret