Gå til hovedindhold

Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer

AppleEAN: 0195950691016
Pris fra 12.753 krtil 17.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 4.866 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12753 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Air 13.6" 2560 x 1664 M5 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe
12.753 kr
Til butik
Apple MacBook Air 13.6" 2560 x 1664 M5 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe billede

Produktinformation

Apple MacBook Air - M5 - Apple M5 10-core - 24 GB RAM - 1 TB SSD - 13.6" IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MDHG4DK/A
EAN: 0195950691016
Varenr.: 1003969273
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air - 13.6" | M5 | 24GB | 1TB | Midnight
13.293 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer
13.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MacBook Air 13.6 2560 x 1664 M5 24GB 1TB Apple GPU macOS Tahoe
14.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Apple MacBook Air 13,6" M5 24 GB/1 TB - Midnat (macOS Tahoe)
-3%17.599 kr
Før 18.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple MacBook Air 13,6" M5 24 GB/1 TB - Midnat (macOS Tahoe)
-3%17.619 kr
Før 18.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK12.753 kr12.753 krKøb
2Proshop DK13.293 kr13.293 krKøb
3Dustin DK13.999 kr14.085,25 krKøb
4Ultrashop14.759 kr14.759 krKøb
5Boligcenter DK17.599 kr17.599 krKøb
6Vivas DK17.619 kr17.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer

PriceData har fulgt prisen på Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer i 85 dage. Laveste pris i perioden er 12.753 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 13.938 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13.096 kr.

Den nuværende pris på 12.753 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/10 24gb 1000gb 13.6 tommer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202612.753 kr278 kr (2%)
26. maj 202613.031 kr66 kr (1%)
25. maj 202613.097 kr4 kr (0%)
24. maj 202613.093 kr180 kr (1%)
23. maj 202612.913 kr124 kr (1%)
19. maj 202613.037 kr62 kr (0%)
18. maj 202613.099 kr5 kr (0%)
17. maj 202613.104 kr186 kr (1%)
16. maj 202612.918 kr62 kr (0%)
14. maj 202612.980 kr62 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret