Gå til hovedindhold

Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk

AppleEAN: 0195950690071
Pris fra 9.307 krtil 13.419 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 4.112 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.999 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9307 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Apple MacBook Air 13.6" 2560 x 1664 M5 16GB 512GB Apple GPU macOS Tahoe
9.307 kr
Til butik
Apple MacBook Air 13.6" 2560 x 1664 M5 16GB 512GB Apple GPU macOS Tahoe billede

Produktinformation

Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6" IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk

Produktspecifikationer

Mærke: Apple
Artikel nr.: MDHE4DK/A
EAN: 0195950690071
Varenr.: 1003969271
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air - 13.6" | M5 | 16GB | 512GB | Midnight
9.508 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air - 13.6" | M5 | 16GB | 512GB | Midnight
9.699 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk
9.770 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple Macbook Air (2026) Midnat Apple M5 10/8 16gb 512gb 13.6 tommer
9.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Apple MacBook Air 13.6 2560 x 1664 M5 16GB 512GB Apple GPU macOS Tahoe
10.769 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Apple MacBook Air 13,6" M5 16GB/512GB - Midnat (dansk)
13.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Apple MacBook Air 13,6" M5 16GB/512GB - Midnat (dansk)
13.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.307 kr9.307 krKøb
2Proshop DK9.508 kr9.508 krKøb
3INphone.dk9.699 kr9.699 krKøb
4CS MEGASTORE DK9.770 kr9.770 krKøb
5Dustin DK9.999 kr10.085,25 krKøb
6Ultrashop10.769 kr10.769 krKøb
7Boligcenter DK13.399 kr13.399 krKøb
8Vivas DK13.419 kr13.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk

PriceData har fulgt prisen på Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk i 87 dage. Laveste pris i perioden er 8.999 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 9.508 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.286 kr.

Den nuværende pris på 9.307 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Apple MacBook Air - M5 - M5 8-core - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 13.6 IPS 2560 x 1664 (WQXGA) - Bluetooth 6.0, Wi-Fi 7 - midnat - kbd: dansk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20269.307 kr1 kr (0%)
27. maj 20269.306 kr202 kr (2%)
26. maj 20269.508 kr202 kr (2%)
25. maj 20269.306 kr1 kr (0%)
24. maj 20269.307 kr1 kr (0%)
22. maj 20269.306 kr1 kr (0%)
21. maj 20269.307 kr18 kr (0%)
20. maj 20269.289 kr18 kr (0%)
19. maj 20269.307 kr18 kr (0%)
18. maj 20269.289 kr18 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret