Gå til hovedindhold

Gigabyte AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC

Pris fra 1.197 krtil 1.599 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 402 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.077 kr 14. mar.

Sammenlign priser på AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1197 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.197 kr
Til butik
AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE 1000Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-AE1000PM PG5 ICE
EAN: 4719331554651
Varenr.: 1002328632
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC
1.261 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS ELITE P1000W ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified
1.261 kr
Til butik
GIGABYTE AORUS ELITE P1000W ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Platinum, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-AE1000PM PG5 ICE
EAN: 4719331554651
Varenr.: 3275172
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.469 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Gigabyte Aorus Elite P1000W ICE - 80 PLUS Platinum, fuldt modulær, ATX 3.1/PCIe 5.0
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte Aorus Elite P1000W ICE strømforsyning - 1000 W, 80 Plus Platinum, fuldt modulær, ATX 3.1/PCIe 5.0, 120 mm blæser, EU-stik
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.197 kr1.197 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.261 kr1.261 krKøb
3Proshop DK1.261 kr1.261 krKøb
4Ultrashop1.469 kr1.469 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb
6Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.077 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 1.447 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.227 kr.

Den nuværende pris på 1.197 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.197 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.199 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.200 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.198 kr34 kr (3%)
27. maj 20261.164 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.167 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.165 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.168 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.163 kr6 kr (1%)
16. maj 20261.169 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret