Gå til hovedindhold

AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986119627
Pris fra 2.208 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 811 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.142 kr 28. maj

Sammenlign priser på AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2208 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
2.208 kr
Til butik
AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

AOC U32P2 - LED-skærm - 31.5" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - VA - 350 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: U32P2
EAN: 4038986119627
Varenr.: 998604193
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
31" AOC U32P2 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - VA
2.263 kr
Til butik
31" AOC U32P2 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - VA billede

Produktinformation

AOC U32P2 monitor kombinerer en stor 31.5" VA-panel med smarte ergonomiske justeringer til detaljeret produktivitet, indholdsgennemgang og multimediearbejde. Størrelse: 31.5" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 1 hub; Højdejustering, pivot, drejbar og tilt; Anti-refleks 3H hard coating Kraftig kontrast og ergonomiske justeringer gør lange redigerings- og multimediesessioner mere behagelige og produktive.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: U32P2
EAN: 4038986119627
Varenr.: 2970036
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 32" AOC U32P2 4K Ultra HD LED (VA) - sort
-22%2.899 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 32" AOC U32P2 4K Ultra HD LED (VA) - sort billede

Produktinformation

32" 4K skærm til arbejde og underholdningFå masser af plads og knivskarp detaljegrad med AOC U32P2. Den 31,5" store flade VA-skærm leverer 3840 × 2160 i 16:9-format med mat, anti-refleks overflade, så du kan fokusere på opgaverne. Den brede betragtningsvinkel på 178°/178° og 3.000:1 kontrast giver dybe nuancer og tydelig tekst - ideel til kontorbrug, indholdsoprettelse og effektiv multitasking.Komfort og tilslutninger i hverdagenDen justerbare stander giver højde-, vippe-, dreje- og pivotfunktion, så du kan indstille ergonomien præcist. Skærmen har indbyggede højttalere, USB-hub med fire USB-A-porte samt både HDMI 2.0 og DisplayPort 1.2. Med Adaptive Sync, flimmerfri teknologi og Low Blue Light bliver lange arbejdsdage mere behagelige.Skærmstørrelse: 80 cm (31,5")Opløsning: 3840 × 2160 (4K Ultra HD)Panel: VA, mat anti-refleks, 8-bitOpdateringshastighed: op til 60 HzResponstid: 4 msLysstyrke: 350 cd/m²Kontrastforhold: 3.000:1 (typ.), 50.000.000:1 (dynamisk)Betragtningsvinkler: 178°/178°Farvedækning: sRGB 119 %, Adobe RGB 88 %, NTSC 72 %Tilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgang 3,5 mm, 4× USB-A (USB 3.2 Gen 1), DC-inIndbygget: 2 højttalere (3 W)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, vippe -5° til 22°, drej -180° til 180°, pivot 0° til 180°, VESA 100 × 100Energiforbrug: 52 W (typ.), 0,5 W (standby), 0,3 W (off)Mål med stander: B 71,48 × D 27,51 × H 65,35 cmVægt med stander: 10,1 kgMedfølgende kabler: HDMI (1,8 m), DisplayPort (1,8 m), AC-strømkabel (1,8 m)...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 19.32g
EAN: 4038986119627
Varenr.: 1942254
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 32" AOC U32P2 4K Ultra HD LED (VA) - sort
-22%2.919 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC U32P2 31.5 VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.208 kr2.208 krKøb
2Proshop DK2.263 kr2.263 krKøb
3Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
4Vivas DK2.919 kr3.158 krKøb
5Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.997 kr (registreret d. 5. januar 2026), højeste er 2.885 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.368 kr.

Den nuværende pris på 2.208 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for AOC U32P2 31.5" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.208 kr33 kr (1%)
1. jun. 20262.241 kr22 kr (1%)
29. maj 20262.263 kr121 kr (6%)
28. maj 20262.142 kr293 kr (12%)
19. maj 20262.435 kr450 kr (16%)
16. maj 20262.885 kr445 kr (18%)
14. maj 20262.440 kr16 kr (1%)
11. maj 20262.424 kr24 kr (1%)
10. maj 20262.448 kr24 kr (1%)
9. maj 20262.424 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret