Gå til hovedindhold

AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz

AOCComputer – tilbehørEAN: 4038986182836
Pris fra 1.848 krtil 2.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 971 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1848 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC U27E4CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
1.848 kr
Til butik
AOC U27E4CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

AOC U27E4CV - E4 Series - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1200:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: U27E4CV
EAN: 4038986182836
Varenr.: 1003671194
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC U27E4CV - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
1.919 kr
Til butik
27" AOC U27E4CV - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

AOC U27E4CV monitor kombinerer præcis IPS-billedkvalitet med omfattende tilslutningsmuligheder til produktivt hybridarbejde og arbejde med detaljeret indhold. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, USB 3.2 Gen 1 hub, Gigabit Ethernet Særlige funktioner: Hardware Anti-Blue Light; 90W USB-C Power Delivery; Indbygget Ethernet; HAS højdejusterbart stativ; HDR Høj lysstyrke og præcis farvegengivelse fremmer effektiv multitasking, tydelig dokumentgennemgang og behagelige lange arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: U27E4CV
EAN: 4038986182836
Varenr.: 3410748
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 27" 4K skærm U27E4CV
1.990 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Aoc U27e4cv 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz
2.124 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC U27E4CV 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
2.619 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC U27E4CV - 4K Ultra HD IPS, USB‑C, sort
2.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC U27E4CV - 4K Ultra HD IPS, USB‑C, sort
2.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.848 kr1.848 krKøb
2Proshop DK1.919 kr1.919 krKøb
3Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
4Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
5Ultrashop2.619 kr2.619 krKøb
6Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
7Vivas DK2.819 kr4.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.805 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 1.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.891 kr.

Den nuværende pris på 1.848 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for AOC U27E4CV 27" 4K UHD IPS skærm - HDMI/DisplayPort/USB-C, 60 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.848 kr62 kr (3%)
28. mar. 20261.910 kr23 kr (1%)
8. mar. 20261.887 kr8 kr (0%)
7. mar. 20261.895 kr15 kr (1%)
28. feb. 20261.910 kr3 kr (0%)
27. feb. 20261.913 kr9 kr (0%)
26. feb. 20261.922 kr53 kr (3%)
22. feb. 20261.975 kr43 kr (2%)
21. feb. 20261.932 kr15 kr (1%)
5. feb. 20261.917 kr73 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret